Bilgisayarlarımızda kullandığımız işlemcileri CPU olarak biliyoruz. Bu da özetle bilgisayarınızın işini yapmak için ihtiyacı olan talimat ve işlem gücü demek. Yani işlemciniz ne kadar güçlü ve güncel olursa bilgisayarınız talimatları o kadar hızlı yerine getirir demek. 11. Nesil İşlemciler hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda CPU performansını yeniden tanımlıyor. 

11. Nesil işlemciler ile yeni çekirdek ve grafik mimarileri, ihtiyacınız olan tüm performans özelliklerini ihtiyaçlarınızın da ötesinde sunuyor. Bunları yapay zekâ tabanlı performans artışları, sınıfındaki en iyi kablosuz ve kablolu bağlantı özellikleri ve gelişmiş ayar seçenekleri ile yapıyor.

11. Nesil Tiger Lake işlemciler 10. nesil işlemcilere kıyasla yapay zekâ iyileştirmeleri ve işlemci hızına sahip. Aynı zamanda yeni Xe grafik mimarisiyle daha iyi entegre ekran kartı performansı gösteriyor. 11. Nesil İşlemciler 10. nesle oranla %20 performans artışı sunuyor. Aynı zamanda Thunderbolt 4 ve WiFi 6 teknolojilerini de destekliyor.

11. Nesil ile yenilenen, sınır tanımayan modeller Excalibur G770 ve G900

Excalibur G770 hem oyunseverlerin hem de profesyonel iş hayatında performans arayanların beklentilerini karşılayacak. 11. Nesil İşlemciler ile donatılan gücü ve performansıyla, sınırları ortadan kaldırın.

NVIDIA’nın en yeni nesil AMPER platformuna sahip RTX3050 ve RTX3050TI serisi ekran kartları ile oyunlarda %60’a varan performans artışı sağlıyor. Intel’in en yeni 11. Nesil Tigerlake-H işlemci farkıyla 8 çekirdekli i7-11800H ve 6 çekirdekli i5-11400H deneyimini de beraberinde vadediyor. Güçlü, ince ve metal olarak tasarlanan yeni G770 hem dayanıklılık hem de şıklığın bir arada olabileceğinin harika bir kanıtı. 

144HZ Full HD IPS ekran, akıllı turbo termal soğutma sistemi, Dolby Digital ses sistemi, çoklu monitör desteği var. Ayrıca 65.026 farklı renk sunan 3 bölgeye ayrılan RGB klavye ve Intel Wi-Fi 6 teknolojili AX201 de G770’in yenilenen özellikleri arasında. 

Excalibur G770 ile ihtiyacın olan oyun bilgisayarı performansına en üstün kalitede parçalar ile ulaşabilirsin.

Excalibur G900 ister oyunda ister profesyonel iş hayatında her daim kazanan olun! NVIDIA RTX3060, RTX3070 ve RTX3080 8GB ekran kartlarını barındırıyor. Intel’in 11. Nesil Tigerlake-H 8 çekirdekli i7-11800H işlemcisi ile performansın estetik halini de vadediyor. Özellikle 144Hz yenilenme hızlı Full HD IPS ekranı ve 3MS tepkime süresi ile akıcı ekran geçişlerini sağlıyor. 

7000 dönme hızı ve 2 akıllı turbo fanıyla gücü de koruma altına alıyor. Wi-Fi 6 kablosuz bağlantı teknolojisiyle 3 kat daha hızlı ve %75 daha az gecikme sunuyor. Excalibur G900, en yeni 3200MHZ hıza sahip belleklerle de performansa güç katmaya yeminli. 4,7mm inceliği onu Türkiye’nin en ultra ince çerçeveli performans bilgisayarlarından biri yapıyor. 65.026 farklı renk sunuyor. Aynı zamanda 3 bölgeli RGB klavyeye, zengin bağlantı seçeneklerine, sınırsız depolama alanına da sahip. 

11. Nesil Intel® Core™ İşlemciler ile oyun ve kreatif çalışmalarda ultra güç

11. Nesil Intel® Core™ U-Serisi, S-Serisi ve vPro® işlemciler ile yüksek performans özelliklerini hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarda ultra düzeyde hissedersiniz. Ayrıca tercihiniz ister masaüstü ister dizüstü olsun, yüksek performans kaçınılmaz!

Intel® Core™ U-Serisi dizüstü bilgisayar işlemcileri, Intel® Iris® Xe Grafiklerine sahiptir. Özellikle Intel® Wi-Fi 6 ile birlikte ayrı grafik kartı seviyesinde entegre grafikler sunar.

11. Nesil Intel® Core™ S-Serisi masaüstü bilgisayar işlemcileri; günlük kullanıcıları, ciddi içerik üreticilerini ve oyun tutkunları için ciddi performans sunuyor. Intel® Deep Learning Boost, DDR4-3200’e kadar bellek, 20 CPU PCIe 4.0 şeridi, entegre USB 3.2 20G, Intel® Xe mimarisine dayalı gelişmiş UHD grafikleri ve daha fazla ayar ile genişletme seçeneği var. Böylelikle performans ve kontrol olağanüstü düzeyde artıyor.

İş için geliştirilen 11. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemciler, BT için modern uzaktan yönetimle birlikte 11. Neslin tüm performans kazanımlarını sağlıyor. Böylelikle her yerden çalışma fırsatı imkanı sunuyor.

Sizin için önemli olan şeylere daha fazla odaklanmanız için 11.Nesil Intel® Core™ dizüstü veya masaüstü bilgisayar işlemcisi mutlaka vardır. Farklı oyun, yaratıcılık, iş ve günlük kullanım seviyeleri için optimize edilen CPU model yelpazelerini inceleyin.

Bu yazımıza ışık tutan Intel® Core™ hakkında daha fazla bilgi için, resmi web sitesine gidebilirsiniz. 

Yenilenen ve kesinlikle daha da güçlenen Excalibur G770 ve G900 modellerine şu linkten ulaşabilirsiniz. Yüzlerce konfigürasyon arasından istediğiniz özelliklere göre farklı opsiyonları garanti kapsamında bir araya getirebilirsiniz.