2020 gerçekten zor bir yıldı. 2021’e ise büyük umutlarla girdik. Yine zorluklar devam ediyor ama doz yavaş yavaş azalıyor. Sıkıldığımız anlarda farklı dünyaların kapılarını açıp, ekran karşısında iyi vakit geçirmek bu aralar yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında yer alıyor. 2021’in Yabancı Dizileri ise bizi bir nebze olsun oyalayacak gibi.

2021’e gayet coşkulu giriş yapan ve yayınlanması beklenen yabancı dizileri sizin için derledik. Yeniyi takip etmeyi sevenler ve aynı şekilde ortamlardaki güncel konuşmalarda söyleyecek sözüm olsun diyenler için güzel bir listeyle karşınızdayız.

1-WandaVision

Marvel evreninin iki güzide karakteri Wanda ve Vision’ın arasındaki tutkulu aşkı izlerken gözlerimizden yaşlar gelmişti. Bu karakterler şimdiye kadar detaylı inceleme için mercek altına alınmamışlardı. Ama nihayet bunun vakti gelmiş sonuç olarak bir mini dizi hazırlamışlar. Ancak bu dizide aksiyon dolu süper kahraman maceraları olmadığını belirtelim. Başka bir deyişle bir süper kahraman sit-com’uyla eğlenmeye hazır olun.

2-Superman and Lois

DC Comics’in Superman karakteri hiçbir zaman eskimeyecek. Bir klasik olarak yaşamaya devam edecek gibi görünüyor. Süper adamımız şimdi de bir dizi ile karşımıza çıkıyor, yanında da elbette Lois var. Bu sefer Superman’in gündelik hayatına konuk oluyoruz. Bakalım bölümler ilerledikçe bizi neler bekliyor…

3-Mr. Mayor

Biraz eğlenelim artık diyenler için Mr. Mayor 2021’in Yabancı Dizileri arasından güzel bir alternatif diyebiliriz. Şans eseri önemli konumlara gelenlerin hikayeleri her zaman komik olmuştur. Bu sefer de şans eseri belediye başkanı olan Mr. Mayor’u izleyip keyiflenebiliriz.

4-Call Your Mother

Yüzümüzün gülmesine her zaman ihtiyacımız var işte bir komedi dizisi önerisi daha: Call Your Mother. Dizi, büyüyüp serpilmiş çocuklarının dünyasına dahil olmaya çalışan, yalnız bir anneyi merkezde tutuyor. Özetle, gerçek hayattan bolca trajikomik enstantaneler yakalayabileceğiniz güzel bölümler sizi bekliyor.

5-Resident Alien

İnsan ırkını yok etmek için dünyaya gelmiş ve insan kılığına girmiş bir uzaylı olduğunu ve bu uzaylının doktor olduğunu düşünün… Peki, yeni hayatında bu uzaylının bazı insanları kurtarması da gerekirse ne olur? İzleyip görelim.

6-The Watch

Evde otur otur sıkılıyorum, biraz aksiyon biraz macera istiyorum diyorsunuz. Doğru mu? Aynı şekilde sizin için de 2021’de yeni bir dizi var: The Watch. Dizi, Discworld roman serisinden beyaz perdeye uyarlanmış. Suçların neredeyse yasal olduğu kurgusal bir şehirde tekrar düzeni kurmak için mücadele eden bir grup ile karşı karşıyayız…

7-The One

Biriyle sevgili olurken ve çocuk yapmaya karar verirken hangi biyolojik ve kimyasal mekanizmalar devreye giriyor? Bu ve buna benzer sorularla beyin fırtınası yapmak hoşunuza gidiyor mu? O halde herkesin DNA yapısına göre eşini bulması konusunun işlendiği The One dizisini de kesinlikle seveceksiniz. The One, 2021’de vizyona girecek olan iddialı yapımlar arasında bulunuyor.

8-The Irregulars

Londra’nın kimsesiz ve sıradışı çocukları Sherlock Holmes’un sağ kolu Dr. Watson’ın yönlendirmeleriyle doğaüstü güçlerle mücadele ediyor. Peki, Sherlock Holmes bildiğimiz Sherlock mu? Hayır, yine bizi şaşırtacak gibi görünüyor…

9-The Boys

2019’da yolculuğa başlayan The Boys dizisi birçok eleştirmen tarafından tam not aldı. Yeni başlayacak bir hikaye olmasa da listeye almak istedik. Süper kahramanların süper güçlerini kötüye kullanabileceğini bize gösteren hikayede bu kötü çocuklara haddini bildirecek bir grup var. Ve onların adı The Boys.

10-Loki

Süper kötü anti kahraman Loki Marvel karakterleri arasında ayrı bir yere sahiptir. Bunun farkında olan yapımcılar da onun için özel bir dizi yapmaya karar vermiş. 2021’nin sıcak aylarında diziyi izleyebileceğimizi umuyoruz.

11-Foundation

Bilimkurgu edebiyatının önemli ismi Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’nden ilhamla hazırlanan Foundation dizisinin fragmanı çoktan yayınlandı. Diziyi de 2021’de dört gözle bekliyoruz. Başka bir deyişle gıcır gıcır bir galaktik imparatorluklar dünyasına gireceğiz.

Eğer daha fazla dizi önerisi isterseniz, tıklayın.