Resident Evil Village, Steam‘de yaklaşık 35 bin kişinin incelemeleri sonucu son derece olumlu yorum almış, popülerliğini koruyan harika bir oyun. Bu oyunda hayatta kalmanıza yardımcı olacak ve oyunun hakkını vermenizi sağlayacak Resident Evil Village İpuçları ile yenilmez olun. Oyun korkutucu olabilir, ancak bu yazımızda büyük herhangi bir yaratığın herhangi bir sürpriz saldırısından kurtulmak için gerekli tüm bilgilerle donatılmış olacaksınız. 

 

Resident Evil Village bulmacalarının, keşiflerinin ve dövüşünün temellerini bilmek oyun açısından baya faydalı. Özellikle oyuna yeni başlıyorsanız bir şeyleri kaçırmak kolay oluyor. Gizli alanları gözden kaçırmayın ve minik ipuçları ile hayatta kalmanızı kolaylaştırması için Resident Evil Village oynamaya başladığımızda bilseydik dediğimiz 5 şeyin bir listesini hazırladık.

 
1. Tamamen keşfedilen alanlar haritada maviye döner.

Bu, Resident Evil Village’daki en yararlı ipuçlarından biri. Diyelim ki bir binaya veya tek kişilik odaya girdiniz, haritadaki alan kırmızı olacaktır. Bu, bu konumda gizli bir sırdan ekstra cephaneye kadar keşfedilecek yeni şeyler olduğu anlamına gelir. Keşfedecek hiçbir şey kalmadığında, alan maviye döner ve hiçbir şeyi kaçırmadan ilerleyebilirsiniz. Bazı sırların ancak oyunda ve daha sonra ortaya çıkarılabilir. Bu nedenle henüz açamayacağınız veya etkileşime geçemeyeceğiniz bir şey varsa, harita kırmızı kalacak ve daha sonra geri gelmeniz gerekecektir.

 

2. Sarı şeyler genellikle kırılabilir, kullanılabilir veya kullanışlıdır.

Çok yüksek ihtimalle bu ipucunu çoktan anlamışsınızdır. Ancak ahşap fıçılar ve üzerlerinde sarı bantlı sandıklar içlerindeki değerli eşyaları almak için kırılabilir özellikte. Kilitler, kuyular, ahşap kirişler ve hatta zeminler ve çatılar boyunca uzanan sarı kablolar üzerindeki sarı bant biraz daha az belirgin. Oyunda herhangi bir noktada takılırsanız, size yardımcı olabilecek sarı bir şey olup olmadığını görmek için etrafınıza bakının deriz:) 

 

3. Kristalleri elde etmek için parıltıları vurun.

Köye vardığınızda, yakından bakarsanız orada burada küçük parıltıların belirdiğini fark etmeye başlayacaksınız. Tabancanızı, hatta ulaşabiliyorsanız bıçağınızı kullanın. Bıçağınızı kullanın diyoruz çünkü daha değerli cephanenizi israf etmenizi istemiyoruz. Kristal parçaları, büyük kristaller, vivianit veya kuvars gibi diğer taş türlerini böylelikle düşürebilirsiniz. Oyunun para birimi olan Lei’yi almak için, onları Duke adlı tüccara satabilirsiniz.

 
4. Önce Duke’ten envanter alanı ve mermi tarifleri satın alın

Harika malzemeler buldunuz. Ancak bunları yanınıza alacak envanter alanına sahip değilseniz hiç bir işe yaramıyor. İşte bu çok sinir bozucu! Resident Evil Village’da yükseltilmemiş bir envanteri yönetmek zordur. Uymanız gereken ilk Resident Evil Village ipuçlarından biri, Duke’s Store’dan bir envanter genişletmesi satın almaktır. Bunun için 10.000 Lei ödersiniz. Envantere sahip olduktan sonra cephane tariflerine odaklanın, böylece bulduğunuz kaynaklarla kendi av tüfeğinizi ve keskin nişancı tüfeği mermilerinizi yapabilirsiniz.

 

5. Envanter alanından tasarruf etmek için yemeğinizi Duke’ün dükkanına bırakın.

Resident Evil Village’ın ilk bölümünü geçtikten sonra et, balık ve kümes hayvanları toplamaya başlayacaksınız. Bunların hepsini Duke’s Kitchen’da değiştirebilirsiniz. Ancak bir tarifi tamamlamanız genellikle biraz zaman alıyor. Yine de ölü tavuklarla dolu bir envanterle kaçmadan önce, tarifi tamamlayamasanız bile tüm yiyeceklerinizi Duke’e bırakabileceğinizi not edelim. Sadece vermek istediğiniz öğe sayısını seçin ve onaylayın. Bir dahaki sefere döndüğünüzde hala orada olacaklar

Şimdilik Resident Evil Village İpucu dendiğinde bilmeniz gereken önemli başlıklar böyle. Eğer sizin de bildiğiniz ve sıkça başvurduğunuz başka ipuçları varsa Clan’cılar için yorumlara yazabilirsiniz. Daha fazla oyun içeriği için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi Leydi Dimitrescu’yu ziyaret etme zamanı!

* Kapak görseli kredisi: Capcom