Dizi izlerken hem keyif almak hem bir sonraki bölümü merak etmek hem de beyin fırtınası yapmak istiyor olabilirsiniz. Çok şey mi istiyorsunuz? Hayır! Mükemmel diziler arayanlar için mükemmel eserler yaratan yapım ekipleri ve oyuncular şükür ki varlar. Son yılların konusuyla çok beğenilen ve en az 2-3 bölüm izlemeden kalkamayacağınız dizilerden oluşan minik liste hazırladık. Bir oturuşta bir sezonu hatta tüm bölümleri bitirenler de var. Gelsin atıştırmalıklar! Çünkü 8 Sürükleyici Dizi Önerisi yayında.

Mr. Robot – IMDB PUANI: 9.4

Hacker olmak yakında pozitif amaçlar için de kullanılarak yaygınlaşan bir meslek dalı olur mu bilmiyoruz. Ancak Mr. Robot, dijital korsanlığın dünyasına ilginç bir yaklaşım sunuyor.

Gündüzleri siber güvenlik elemanı olan Elliot geceleri hacker’lık yaparak hayata sürdürüyor. İşler büyüyor ve yeraltı dünyasında hareketli bir macera başlıyor. Kapüşonlu kazağınızı giyip kocaman kâse patlamış mısırla arka arkaya kaç bölüm izleyeceksiniz bakalım…

Fargo – IMDB PUANI: 9.1

Her bölümü sinema filmi gibi özenle çekilmiş Fargo’nun hikayesi kadar oyuncuların performansları da izleyiciyi büyülüyor.

Öykü, Lester Nygaard isimli kiralık katil ile sıradan ve monoton bir hayatı olan Malvo’nun yollarının kesişmesiyle başlıyor. Her gün sokakta gördüğümüz yüzlerce insandan biri diyebileceğimiz Malvo Lester’dan ilham alıp acımasız bir suçluya dönüşüyor. Klasik polisiyelere hiç benzemeyen Fargo’yu izlerken son bölüme ne ara geldim demeye baştan kendinizi hazırlamanızı öneririz.

Black Mirror – IMDB PUANI: 8.8

Teknolojik gelişmelerinin hızının artmasıyla birlikte bu durumun çekiciliği elbette sinema filmlerinde de yer buluyor.

Black Mirror’ın her bölümü adından da anlaşılacağı üzere teknolojinin negatif etkilerine odaklanan, karanlık gelecek senaryolarından oluşuyor. İç sıkıntısına karşı dayanıklıysanız sürükleyici dizinizi buldunuz demektir. Özetle her bölümü soluksuz izleyeceğinize emin olabilirsiniz. 8 Sürükleyici Dizi Önerisi listemizin 3. maddesinde yerini aldı.

Dark – IMDB PUANI: 8.8
surukleyici-dizi-arayanlar-icin-8-muhtesem-oneri-05

Sürükleyici diziler arasına Dark’ı da dahil ettik. Fakat şu konuda uyaralım; paralel evrenler ve karmaşık olaylar ile ilginiz yoksa ilk birkaç bölüm sizi çok fazla sürüklemeyebilir. Ancak birazcık sabırlı olun. Sonrasında dört bir koldan gelişen olayları zevkle izlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Daredevil – IMDB Puanı: 8.6

Marvel yaptı yapacağını ve süper kahramanlarından birini çok başarılı şekilde dizi platformuna da taşıdı. Çizgi romanların 3 boyutlu versiyonlarının sürükleyici olmaması zaten neredeyse imkânsız.

Bu sefer gündüzleri Avukat Matt Murdock geceleri ise Daredevil olan bir baş karakterimiz var. Ana çatıyı kesinlikle hepimiz tahmin edebiliriz, süper kahramanımız kötülerle savaşıyor. Süper dövüş sahnelerinin yanında süper planlamalar da izlemek isterseniz Daredevil’ı gerçekten seveceksiniz çünkü onun süper güçlerinden biri de süper zekâsı!

Legion – IMDB PUANI: 8.3

Sürükleyici bir dizi arıyorsanız, karakterin kendisini de sürüklediği bir yapım sizin için uygun olabilir.

Günümüzde kişilik bölünmesinin psikoloji dünyasında gerçekten bir sorun mu yoksa üstün bir özellik mi olduğu sorgulanmaya devam ediyor. Bu tip sorgulamalar eğer ilginizi çekiyorsa Marvel’in yarı süper kahramanı tam size göre! Legion’ın kafasının içinden taşan sayısız karakterin rengarenk dünyası sizi bekliyor… 

Lucifer – IMDB PUANI: 8.2

Cennetten kovulan ve sonrasında cehennem lordu olan Lucifer bu görevinden sıkılıp dünyaya iniyor… İnanılır gibi değil! Öte yandan çıkış noktası böyle kışkırtıcı olan bir dizinin sürükleyici olması da şaşırtıcı değil.

Dünyada da öbür tarafta da işler sarpa sarınca Lucifer da kaosun içinde kendine yer buluyor ve eğlenmeye başlıyor. Yer yer komedi unsurlarının da bulunduğu diziyi kesinlikle zevkle izleyeceksiniz.

Doom Patrol – IMDB PUANI: 7.9

“Süper olan süper kahramanları” izlemekten sıkıldık diyenleri de düşünen ve “süper kahramanlar da insan aslında” çıkışını ara ara cesurca yapan DC’nin bir bombası da Doom Patrol grubu… Bu grupta yer alan süper kahramanlar süper güçlerini pek kontrol edemeyen karakterler. Yani aslında pek de harika olmayan karakterler.

Esnekliğini kontrol edemeyip eriyip giden mi dersiniz, içindeki kontrolsüzce ışınlanan ikinci kişiliğinden dolayı ayılıp bayılanlar mı… Kişilik bölünmesinde bir dünya markası dökme demirden bir robot da bu dizide! Bir de Cyborg var. Daha ne olsun?

8 Sürükleyici Dizi Önerisi listemizin sonuna geldik. Eklemek istediğiniz dizileri yorumlara bırakabilir, daha fazla dizi içeriği için tıklayabilirsiniz.