Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Ubisoft’un yaptığı oyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan Assassin’s Creed sevenler ve Game Pass üyeleri için güzel bir haberler geldi.

The Verge sitesinin haberine göre; Ubisoft, Origins’in Xbox Game Pass’e gelişi konusunda kesin bir tarih vermiyor. Microsoft çalışanı Megan Spurr, Salı gün yayınlanan bir blog yazısında Ubisoft’un sevilen oyunlarından Antik Mısır’da geçen Assassin’s Creed Origins’in Xbox Game Pass’e geleceğini söyledi. Spurr, oyunun önümüzdeki iki ay içinde geleceğini ve konsolda, bulut hizmeti üzerinden ve Ubisoft Connect uygulaması aracılığıyla PC’de oynanabileceğini söyledi. Ubisoft’un Game Pass’te halihazırda birkaç oyunu zaten var. Örneğin Ocak ayında piyasaya sürüldüğü gün Game Pass’e de çıkan Rainbow Six: Extraction.

Ubisoft, Ubisoft Plus’ı Xboxa getirmeyi de planlıyor

Ubisoft ayrıca Ubisoft Plus abonelik hizmetini gelecekte bir noktada Xbox’a getirmeyi de planlıyor. Ubisoft Plus, 100’den fazla Ubisoft oyunu oynamanızı sağlayan bir hizmet ancak Xbox Game Pass’ten ayrı bir abonelik hizmeti olacak. Bu sistem Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate abonelerine Game Pass’te mevcut olanlara ek olarak birçok EA oyununa erişim sağlayan EA Play ortaklığından biraz daha farklı olacak.

Ubisoft Plus aboneliği, 100’den fazla Ubisoft oyununa erişim imkanı sağlıyor. Ancak bunun Xbox Game Pass’ten farklı bir abonelik olduğunu belirtmek gerekiyor. Microsoft’un EA ile EA Play için yaptığı iş birliği de Ubisoft Plus’tan ayrışıyor. Söz konusu iş birliği, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin Game Pass’te sunulanlar dışındaki EA oyunlarına da erişmesini mümkün kılıyor.