Binge watching diye bilinen seri izleme son zamanlarda oldukça popüler. Bunda bazı dizilerin bölümlerinin tek tek yayınlamasından ziyade bir sezon halinde yayınlanmasının etkili olduğunu düşünüyoruz. Hal böyle olunca da bir oturuşta bir sezon bitiyor. Bu yazımızda kolaylıkla bir hafta sonunda bitecek animeler listesini sizler için derledik.

1- Demon Slayer

Sadece 24 bölümden oluşan bir sezonluk mini bir anime Demon Slayer. Baş karakter Tanjiro Kamado ailesinin kaybının intikamını almak istiyor ve masum insanların şeytanlara dönüşmesini engellemeye çalışıyor. Bunun için de profesyonel iblislerin locasına katılıyor. Animenin 2. sezonunun da Aralık ayında çıkması bekleniyor.

2- Death Parade

Death Note ile aynı ligde olan Death Parade izleyebileceğiniz en iyi kısa animelerden. Yalnızca 12 bölümü olan bu animeyi bir günde bile bitirmekten şüpheniz olmasın. Cennet ve cehennemin kenarında çalışan kurnaz bir barmenin hikayesini anlatıyor. Bu barmenin görevi ruhlarla akıl oyunları oynamak ve bu oyunların sonucunda ruhları cennet veya cehenneme yollamak. Oldukça ilgi çekici hikayesiyle ve muhteşem görselleriyle zaten bir oturuşta bitireceğiniz bir anime Death Parade.

3- Angel Beats!

Daha aydınlık bir hikaye için Angel Beats animesini ele alalım. Ne yazık ki nu müzikal türünde de oldukça az sayıda bölüm bulunuyor. Bu sebeple de yalnızca 13 bölümü yine tek oturuşta bitirebilirsiniz. Bu anime de tıpkı Death Parade gibi ölümden sonraki dünya ile alakalı. Otonashi cennete yeni gelen bir ruh ve bu dünyanın nasıl çalıştığını öğrenmek için akademiye katılıyor. Klasik bir lise dramasına dönüşen anime finalinde de güzel bir mesajla bitiyor.

4- Ergo Proxy

2006’da yayınlanan Ergo Proxy, insanların kendilerine kolaylık sağlaması için robotlar yarattığı bir dünyayı anlatıyor. Hikaye Romdeau adındaki gelecekteki bir şehirde geçiyor. Bir felaketten sonra insanları korumaları için yapılan bu robotların adı otorav. Gelgelelim otoravlar arasında dolaşan Cogito adlı virüsün yayılmasıyla hikaye şekilleniyor. 23 Bölümden oluşan bu tek sezonluk animeyi özellikle bilim-kurgu türünü sevenler kaçırmasın.

5- Darwin’s Game

Son zamanlarda çıkan en underrated Isekai animelerden birisi Darwin’s Game. Isekai animenin ne anlama geldiğini hatırlayacak olursak paralel evrende geçen hikayeleri konu alıyor. Bu hikaye ise insanları ele geçirmek için androidler yaparak gerçek dünyaya bir saldırı düzenleyen sanal bir dünyayı anlatıyor. 17 yaşındaki lise öğrencisi Kaname Sudou Darwin’s Game adlı oyunu oynamaya çalıştığında karşısında gerçek yaratıklar ve gerçek düşmanlar olduğunu görünce bu işte bir gariplik olduğunu anlar. Bir oyun aracılığıyla sanal dünyadaki insanlar gerçek dünyadakileri avlamaya çalışmaktadırlar.

Keyifli bir hafta sonu geçirebilmeniz için birbirinden güzel animeleri listeledik. Siz de bir animeye başladığınızda duramıyorsanız, tekrar tekrar sonraki bölüme geçiyorsanız bu animeler tam size göre. Sizin de eklemek istediğiniz mini animeler var mı? Güzel hafta sonları!

Daha fazla manga ve anime içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalın!