Bir hafta sonunda neler neler bitmez serimizin bir başka yazısı daha! Oyunlar, filmler, animeler, diziler derken kitap okumayı da unutmamak için bu hafta sonu kitap kampına girmeye ne dersiniz? Bu yazımızda sizlerin de ilgisini çekeceğini düşündüğümüz fantastik ve eğlenceli bir yudumluk kitapları listeledik. İşte bir hafta sonunda bitecek kitaplar!

Yerdeniz Büyücüsü – Ursula K. Le Guin

Büyü ve büyücülükle ilgili olan bu kitap aslında altı kitaplık bir serinin ilki. 192 sayfadan oluştuğundan ve çok da ağır bir kitap olmadığından 2 günde kolaylıkla bitecek bir kitap olduğunu düşünüyoruz. Büyücü Ged’in ergenlik dönemindeki büyüme isteği ve büyücü olma çabası işleniyor. Büyümek kavramı kitapta çok özel bir yere konmuş.

‘’Bütün hayatımızı, aslında yapmaktan başka çaremiz olmayan şeyleri rızamızla seçmeyi öğrenmekle geçiriyoruz.’’

Büyünün Rengi – Terry Pratchett

Diskdünya Serisi adlı 41 kitaplık bir serinin ilk kitabı Büyünün Rengi. 2015’te Terry Pratchett’in vefatıyla seri son buldu ve hatta son kitabı ölümünden sonra yayınlandı. Disk şeklinde fantezik bir dünya kuran yazar, serinin her kitabında farklı temaları ele alarak hem fantastik hem de mizahi bir şölen ortaya çıkarmış. Büyünün Rengi kitabında büyülerin, ejderhaların, canavarların, yaratıkların, trollerin cirit attığı bir DiskDünya anlatılıyor ve sadece 240 sayfa. 

‘’Dünyada yarattığı dalgalar tamamen yok olmadan hiç kimse tam anlamıyla ölmez…’’

Narnia Günlükleri: Büyücünün Yeğeni – C. S. Lewis

Belki de çocuğumuz Narnia Günlükleri film serisini izlemişizdir. Ama aslında bu filmler bir kitap serisinden uyarlama. Hem de bu serinin iyi yanı, kitapları diğer fantastik kitaplar gibi 700-800 sayfa değil. 207 sayfadan oluşan Büyücünün Yeğeni aslında basılan 6. kitap olsa da ilk okunması gereken kitaptır. Narnia’nın yaratılışını ve Aslan, Cadı ve Dolap kitabında geçmeyen geçmişi anlatır. 

” Narnia, Narnia, Narnia, uyan! Sev. Düşün.  Konuş. Yürüyen ağaç ol. Konuşan hayvan ol. Kutsal su ol.”

Saftirik Greg’in Günlüğü – Jeff Kinney

Daha çok kafa dağıtmak ve eğlenmek isteyen okuyucularımız bu hafta sonu 223 sayfalık Saftirik Greg’in günlüğünü okuyabilirler. Serinin ilk kitabında Greg Heffley’in ortaokulundaki zorbalıklardan kaçış planları ve çocuk olmanın zorluğu anlatılıyor. Genelde bu serinin çocuklar için olduğu düşünülse de aslında her yaş için uygun. Jeff Kinney, hem yazarlığını hem de illüstratörlüğünü konuşturmuş. Filmini de izlemenizi tavsiye ederiz fakat önce kitabını okumak daha iyi olacaktır!

Bu hafta sonu ne okuyacaksınız? Elinizde okuduğunuz bir kitap yoksa mutlaka bu listeden birine başlayın deriz. Özellikle fantastik kitap aşıkları ilk üç kitaptan birini hala okumadıysa hiç durmasın! 

Bu hafta sizler için hazırladığımız bir hafta sonunda bitecek kitaplar bunlardı. Daha fazla kitap içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!