Bir hafta sonu daha geldi çattı. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde küçük bir oyun maratonuna ne dersiniz? Sizler için oldukça keyifli ve bir hafta sonunda bitecek oyunlar listesini derledik. İster arkadaşlarınızla ister tek başınıza evde de güzel vakit geçirmek mümkün. Şimdi size en uygun oyunu seçin ve iki günlüğüne işe güce ara verip eğlenmenize bakın!

Life is Strange

Müzikleriyle harikalar yaratan Life is Strange’de Max adında genç bir yetişkinin rolünü üstleneceksiniz. Max lise son sınıftadır ve prestijli bir akademiye kabul edilmiştir. Bu okul sayesinde Max eski yaşadığı yer olan Oregon’a geri dönüyor ve burada geçmişteki en iyi arkadaşı Chloe’ye rastlıyor. Max, zamanı tersine çevirmek gibi bir özel gücü olduğunu fark ettiğinde Chloe ile olan dostluğunu yeniden canlandırmak için çaba sarf edecektir. Bu oyunda vereceğiniz kararlar hikayenin gidişatını değiştirecek.

Hidden Agenda

Bir suç ve gerilim oyunu olan Hidden Agenda, Supermassive Games tarafından geliştirilmiş. Oyuncular, seri katil The Trapper’ı bulmak için açılan davada yer alan Becky Marny ve bölge savcısı Felicity Graves. Bu oyunu bir arkadaşınızla da oynayabilirsiniz. Yine verdiğiniz kararlar oyunun gidişatını değiştirecek.

Unravel

Unravel oyunu küçük bir ipliğin hikayesini anlatıyor. Oldukça şirin gözüken bu oyun aynı zamanda çok da yaratıcı. Bir bulmaca oyunu olan Unravel’da oyuncular anıları bulmak için dışarı çıkıyor ve ipliği çöze çöze ilerliyorlar. Fakat iplik ise idareli ve zekice kullanılmalıdır. İplik bittiğinde yeni iplik talebi yapılabiliyor. Bulmaca severler kesinlikle bir göz atsın bu şirinliğe!

Until Dawn

PlayStation 4’e özel Until Dawn, korku ve macera seven oyuncular için iyi bir seçenek. Supermassive Games tarafından geliştirilmiştir. Dağlık bir alanda tatil yapmaya karar veren sekiz kişinin hikayesini barındırıyor. Ancak bu sekiz kişinin güneş doğana kadar hatta kalıp kalamayacağı bile meçhuldur. Seçime dayalı video oyunlarından hoşlananlar bu oyunu kesinlikle sevecektir. Sonuç olarak yaptığınız kritik seçimler oyunun gidişatını büyük ölçüde değiştirecek.

Resident Evil 3

Capcom’un en ikonik franchise’larından birisi Resident Evil serisi. Serideki diğer oyunlara göre oldukça kısa olan Resident Evil 3’te oyuncular, hain planlarını ortaya çıkarma umuduyla Umbrella Corporation’ı araştıran Jill Valentine rolünü üstlenecek. Yeni bir T-virüsü şehri istila ettiğinde de ortalık bir hayli karışacak. Bu oyunu sadece 6 saatte bitirebilirsiniz.

Bu 5 oyundan hangisi size daha uygun? Daha çok hikaye tabanlı mı, suç ve gerilim mi, bulmaca mı, korku ve macera mı yokda hayatta kalma oyunu mu? Bu hafta sonu ne oynamaya karar verdiğinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla oyun içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!