Marvel, Black Panther serisinde yeni bir filme hazırlanıyor. Ancak film bir türlü aksiliklerden kurtulamamıştı. Yeni bilgilere göre serinin yeni filmi Black Panther: Wakanda Forever’ın çıkış tarihi belli oldu. 

Black Panther serisinin hayranları, başrol karakterini canlandıran Chadwick Boseman’ın kolon kanserinden dolayı hayatını kaybetmesiyle büyük bir üzüntü yaşamıştı. O dönemden sonra film serisi bazı aksaklıklar yaşadı. İlk olarak Temmuz 2021’ de çekimleri başlayan filmin tam 1 yıl sonra Temmuz 2022’ de vizyona girmesi bekleniyordu fakat beklenen olmadı.

Chadwick Boseman’ın vefatından sonra başrolün kim olacağı merak konusu olmuştu. Marvel, bu süreçte bir değişime giderek kadın bir karakter getirme kararı aldı. Letitia Wright’ın başrolünde olmasına karar alınmıştı. Ancak Wright’ın bir kaza sonucu yaralanmasıyla yapımcılar çekimlere ara verdi. Geçtiğimiz dönemde bu yaşananların ardından ise vizyona giriş tarihi Kasım 2022’ye ertelendi.

Bundan sonraki süreçte ise tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, filmi de etkilemişti. Geçtiğimiz aylarda koronavirüs nedeniyle çekimler iptal olmuştu ve filmin çıkış tarihinin önümüzdeki yıla ertelenebileceği haberleri yayıldı. Fakat korkulan olmadı. Resmi bir açıklama gelmese de filmin beklenildiği gibi 11 Kasım 2022’ de çıkacağı söyleniyor. Film çekimlerinde de sona yaklaştı. Marvel, çekimleri Mart ayının sonuna kadar bitirmeyi planlıyor. Filmin ilk fragmanı ise sızan bilgilere göre Eylül ayında yayınlamaya başlayacak.