Animeleri izlerken en çok özendiğimiz şeylerden biri de gözlerinden yaşlar fışkırtarak gülmeleridir. O kadar eğlenmeyi kim istemez ki! Bu konudaki hasetliğimizden yola çıktık ve sizin için yazdık: bol bol kahkahalı anime önerileri.

İyi okumalar, iyi seyirler ve bol gülmeler dileriz!

 
Gintama – IMDB: 8.6
 

Şöyle ekran başına geçip kafamı dağıtayım, bol kahkahalı anime önerileri de bulabilirsem değmeyin keyfime diyorsanız Gintama’yı öneriyoruz.

Katman katman gizemlerin çözüldüğü, karakterlerin flashbackler ile derin analizlerinin yapıldığı filmlerden sıkıldınız mı? O halde en büyük hobisi çilekli süt içmek ve burnunu karıştırmak olan başkarakter ve üçlü kanka grubu size çok iyi gelecektir.

Konu özetimizi okuduktan sonra tamamen sabun köpüğü bir anime izleyeceğinizi de düşünmeyin. Ara sıra gözlerinizi dolduracak duygusal konuşmalara da hazırlıklı olun…

 
Great Teacher Onizuka – IMDB: 8.5
 

Öğrenim hayatına bakınca nasıl mezun olduğuna kendi bile şaşıran Onizuka, liseli kızların karizmatik hocası olacağını düşünerek işe başladığı okulda bambaşka şeyler yaşayacak…

 

Süper Hocamız Onizuka’yı bizim kültürümüzle anlatacak olursak Hababam Sınıfı’nın genç kızlardan oluşan versiyonunu düşünebilirsiniz. Bu sınıfın başına da Hababam Sınıfı’na gelen genç erkek öğretmenin (nam-ı değer bıyıklı) bıçkın versiyonunu koyun… Sonra da buyurun eğlenceye, gırgır ve şamataya!

 

Saiki Kusuo no Psi-nan – IMDB: 8.3

Karnınıza ağrılar girecek kadar sizi güldürecek karakterlerle tanışmak için bu animeyi izlemelisiniz. Üstelik bunu dünyayı patlatacak güçlere sahip olmalarına rağmen günlük şapşal halleriyle yapıyorlar.

Karakterler ergenlik yaşlarında. O yaşlardaki trajikomik olabilecek konuları çok iyi işleyen yapım, doyasıya eğlenmek isteyen herkesi gözlerini kocaman açan karakteriyle bekliyor!

 

Barakamon – IMDB: 8.2

Büyük şehirden bıkıp kasabaya taşınma hayalinin sadece ülkemiz topraklarında olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsanız.

Barakamon, 23 yaşındaki bir kaligrafi sanatçısının iş dünyasındaki egolara dayanamayıp patronunu yumruklayıp işten çıkıyor. Daha sonra babasının zorlamasıyla bir nevi sürgüne gönderilmesiyle başlıyor. Sürgün edildiği kasabada ise beklenenden çok daha eğlenceli günler onu beklemektedir…

Hafta sonunda eve kapanıp bitirebileceğiniz güldürmeceli bir 12 bölüm yeni izleyicilerini bekliyor.

 

Tonari no kaibutsu-kun – IMDB: 7.3

Anime dizilerin çoğunda olduğu gibi bu dizi de lisede geçiyor. Antisosyal derecesinde geek olan hanım kızımızın hayatına ona zıt bir karakterde serseri bir oğlanın girmesiyle ortalık şenlik yerine dönüyor.

Bol bol gülme garantili Tonari no kaibutsu-kun’da muhteşem ikilimizin başından geçenleri zevkle izleyebilirsiniz.

 

Seto Hanayome – IMDB: 7.3

Bir denizkızının bir insan ile evlenmesiyle hareketlenen hikâyede sonradan ilginç şeyler olacağını söylememize sanırım gerek yok! Yine de ufak bir ipucu verelim: Oğullarının helal süt emmiş bir kızla evlenmesini beklerken denizkızı bir gelinle karşılaşmaktan hoşnut olmayan damadın ailesi bu birlikteliği sonlandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar…

Anime boyunca farklı dizilere göndermelerin yapıldığı komik parodilerle birlikte her bölümde eğlenceli maceralar izleyicilerin sürükleyicilik isteğini de tatmin ediyor.

 

Yondemasuyo Azasel san – IMDB: 7.0.

İzleyeceği filmleri IMDB puanına göre belirleyenler bilir ki 7.0 kritik bir puandır. Genelde bu puanın anlamı şudur; “Bu yapım güzel bir yapım, teknik olarak kaliteli. Ama bir yandan da öyle herkesin beğeneceği bir eser de değil. Çok sevebilirsin ama hiç sevmeyebilirsin de. En iyisi biraz risk al ve izlemeye başla…”

Konu dikkat çekici, başkarakterlerimiz olan dedektifler işlerini yaparken ilginç bir yol izliyorlar. Ve birbirinden orijinal iblislerden yardım alıyorlar. Büyük gözlü, uzun bacaklı, klasik anime karakterlerinin aksine pokemonlardan hallice iblislerle tanışmaya hazır mısınız?

Animelerle ilgili daha fazla içerik okumak isterseniz  buraya tıklayabilirsiniz.