Biraz karanlıklara dalmak için ideal bir gün olan cadılar bayramı kapıya dayandı! 31 Ekim gününde asıl bayramı yaşayanlar korku türünü seven oyuncular olacak. Kimileri için oldukça rahatsız edici olabilirken kimileri içinse rahatlatıcı olabiliyor korku oyunları. Hazır zamanı da gelmişken sizler için Cadılar bayramında oynamalık oyunlar listesi yaptık.

Alien: Isolation

Tek oyunculu oynanan Alien: Isolation; Linux, OS X, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor. 1979 yılında çıkan efsane Alien filmini konu edinen bu oyun gerilim dolu atmosferiyle sizi büyüleyecek. Uzay mekiğinde geçen hikâyede Xenomorph yani Alien kokunuzun peşindedir. Defalarca kez ölüp zorluklarla mücadele etmeye devam edeceksiniz.

Dead by Daylight

Bu oyunda tek bir katil dört hayatta kalmaya çalışan insanla savaşıyor. Çok oyunculu oynanıyor ve ister katil ister kurban olabiliyorsunuz. Amaç kısaca eğer katilseniz kurbanları öldürmek. Eğer kurbansanız katilden kaçmak ve hayatta kalmak. Popülerliğini hala koruyan Dead by Daylight’ın yapım şirketi Freddy Kreuger, Michael Myers, Ghost Face, Leatherface, Pinhead, Stranger Things’den bir Demogorgon ve hatta Silent Hill’den Pyramid Head gibi kötü karakterler için anlaşma yaptı. Mutlaka bakın!

Little Nightmares

Hem korkmak hem düşünmek isteyenler için ideal bir oyun! Bulmaca ve korku türünün bir arada olduğu Little Nightmares oyununda oynayacağınız karakter Six. Bir yandan bulmacaları çözerken bir yandan da hikayeyi odağa almak gerekiyor. Aynı zamanda kötü karakterlere de yakalanmamaya çalışıyoruz. Grafik tasarımı oldukça tatlı fakat bir o kadar da korkunç olan bu oyunu sevmeniz çok olası!

SOMA

Bilim-kurgu, korku, hayatta kalma temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız 7-8 saatte bitirebileceğiniz SOMA sizin için bu listenin en ideali. Oynayacağınız Jarret karakteri bir kaza geçiriyor ve beyninde tedavisi olmayan bir hasar oluşuyor. Kaybedecek pek bir şeyi olmayan Jarret bir doktorun tedavi yöntemini kabul ederek sandalyeye oturuyor. Ve bambaşka bir hayata uyanıyor. Oyunun konusu ilgi çekici olduğu kadar atmosferi de bir o kadar başarılı.

Silent Hill

Harry Mason, kızını ararken ıssız bir kasabada dar sokaklar arasında sıkışıp kalmıştır. Çok çaresizken bir anda kendini bir restoranda uyanmış olarak bulur. Curcuna asıl bu zaman başlar. Sessiz tepeye gelenler bir daha asla çıkamazlar. Bu japon korku oyunu bir seri şeklinde. PS ve Xbox sürümlerinden oynayabilirsiniz.

Cadılar bayramında oynamalık oyunlar böyleydi. Siz bu korku oyunu serüvenine katılacak mısınız? Korku oyunları ile aranız nasıl? Yorum olarak paylaşmayı unutmayın. Listeye eklemek istediklerinizi lütfen belirtin. Canavarlar, hayaletler, gizem, mistik bir hava…

Şaka mı şeker mi?

Daha fazla oyun içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!