Call of Duty: Warzone’a gelecek bir güncellemeyle oyunun seyri değişecek. 25 Mayıs’a kadar erişilebilecek Operation Monarch isimli bir mod, oyuna sinema dünyasının ünlü canavarlarından Godzilla ve Kong’u ekleyecek. Activision’ın birkaç yıl önce çıkardığı hayatta kalma oyunu Call of Duy: Warzone’a ilgi çekici bir güncelleme geliyor. Gün içinde oyunculara sunulacak güncelleme, alışılmışın dışında bir özellik getirecek. Oyuna dahil olan ürkütücü yaratıklarla baş etmeniz gerekiyor. Activision’ın açıklamasına göre Godzilla ve Kong bugün itibariyle Call of Duty: Warzone’da olacak.

Warzone’daki Kong Görüntüsü İşte Böyle Olacak

Son zamanlarda resmi Call of Duty YouTube kanalı, Warzone’un Godzilla ve King Kong ile bir çapraz etkinliğe ev sahipliği yapacağını açıkladı. “Operation Monarch” olarak adlandırılan oyun içi kutlama, Godzilla vs. Kong filmine bağlanacak. Geçidin tanıtım fragmanı, Godzilla ve Kong’un uzak bir adada savaşmak için hazırlanmalarının ötesinde pek bir şey göstermiyor. Ancak video, etkinliğin yeni Warzone Sezon 3 güncellemesi Classified Arms’ın 27 Nisan’da başlamasından sadece iki hafta sonra, 11 Mayıs’ta oyun sunucularına gireceğini vaat ediyor. 

Monarch Operasyonu başlamadan önce bile, oyuncular Caldera haritasında epeyce değişiklik bekleyebilirler. Resmi Call of Duty web sitesine göre, harabeler ve madenler arasında yeni bir yer olarak kazı sitesi açılacak. Orada, oyuncular King Kong’un uzun zaman önce ölmüş bir akrabasının ortaya çıkarılan kalıntılarını ve ayrıca bir Skullcrawler’ı (Kong: Skull Island’da prömiyeri yapılan, iki bacaklı yaratıklar) bulacaklar. Oyuncular bu antik kemikleri yalnızca saklanma noktaları olarak kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda ekipman ve malzeme kutuları için yakınlardaki terk edilmiş çadırları da yağmalayabilecekler. Oyuncular uyanıksa, mağara resimlerinin yanı sıra Monstervese Kong’un Resort’un yakınında zeminden çıkmış imza baltasını bulacaklar. 

Activision yöneticilerinden James Mattone canavarların genelde fazla saldırgan olmayacağını söyledi. Ancak canavarlar rahatsız edildiklerinde önüne çıkan her şeyi yok edebilecek güçte olacaklar. Mattone, bu noktada oyunculara iki tavsiye veriyor. Birincisi kaçmak, diğeri ise yok etmek üzerine. Burada tercih oyunculara kalıyor. Bu güncelleme ile Godzilla ve Kong temalı birkaç oyun içi ögeyle tanışma fırsatı bulacaklar. Aynı zamanda King Kong ve Godzilla temalı eşyalar da oyuncuların beğenisine sunulacak.