Relic Entertainment ve Sega, Company of Heroes 3’ü 8 yıllık bekleyişin ardından nihayet duyurdu. İşte biz oyun tutkunlarını heyecanlandıran ve sevindiren haber; Company of Heroes 3, 2022’de PC’ye geliyor!

Merakla beklediğimiz oyun bizlere İtalyan dağ geçitlerinden Kuzey Afrika çöllerine, kıyı bölgelerine kadar muhteşem güzellikte manzaralar vaat ediyor. İkinci Dünya Savaşı’nı anlatan aksiyon RTS serisinin üçüncü oyunu. Alışılagelmiş tarzda gibi görünen oyun aslında birçok yenilikle gelmiş Karadaki hikaye anlatımını Akdeniz’deki yepyeni bir savaş alanına getirerek yeni taktiklerin, grupların ve 2. Dünya Savaşı’ndan zengin hikayelerin kilidini açıyor.

Paylaşılan sinematik fragman ile oyunun demosu şu anda oynanabilir durumda. Steam’e kaydolan kullanıcılar oyunu deneyimleyebiliyor. 

Müttefiklerin İtalya’yı işgalini komuta ettiğiniz Company of Heroes 3’ün hikâye modu, Total War oyuncularına, serideki geçmiş oyunlardan daha tanıdık gelebilir. Company of Heroes, Ardennes Assault genişlemesi ile daha önce seride yer alan dinamik harita fikri oldukça hoştu. Ayrıca Relic’ten David Littman’ın söylediğine göre, yeni oyunun haritasının Ardennes Assault genişlemesinde yer alan haritadan “bin kat” daha büyük olacakmış.

Yeni oyunda, herhangi bir bölgeyi ele geçirerek düşmanların erzak tedariğini kesebilirsiniz. Bunun yanı sıra, RTS görevlerinde hava desteği almak için hava alanlarını ele geçirebilirsiniz. Hatta açık deniz savaş gemileriyle düşmanlarınızı da bombalayabilirsiniz. Hikâye modu, ilk kez yerel partizan savaşçılarını içeren karakter odaklı bir hikâyeye sahip olacak. Ve geleneksel RTS görevlerinin yanı sıra Avelino ve Monte Cassino gibi senaryolarını beraberinde getirecek.

Kaderinizi Seçimleriniz Belirliyor

Bu oyunda yaptığınız seçimler sadece savaştığınız savaşları etkilemekle kalmayacak. Aynı zamanda, savaşın kendi hikayesini de etkileyecek. Tek oyunculu modlarda Tam Taktik Duraklatma, size ilerleme hızı konusunda bir seçenek sunacak. Böylelikle aksiyonu dondurmanıza olanak tanıyacak. Ayrıca, tüm eylemleri aynı anda koordine edebileceksiniz. Her hareketi gerçek zamanlı olarak yapma baskısı olmadan ayrıntılı olarak düşünmenize olanak tanıyabileceksiniz.

Yeterince merak ettiniz mi? O halde oyunun oynanış videosuna şuradan, fragmanına ise şuradan ulaşabilirsiniz. Oyun deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Excalibur Clan ile daha fazla oyun içeriği keşfetmek için bizi takip edin.