Cyberpunk 2077 CD Project tarafından geliştirilen ve E3 fragmanına kadar piyasaya çıkışı merakla beklenen bir açık rol oyunuydu. Kullanıcılarına geniş bir seçim özgürlüğü ve distopik dünyanın kapılarını açma vaadiyle 2020’de piyasaya sürülen oyunun çıkışı oyun tarihinin tartışmasız en felaket çıkışı oldu. Kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Oyunun hem konsol hemde PC sürümlerinde yaşanan önemli performans sorunları, teknik hatalar ve problemler nedeniyle 60.000’den fazla olumsuz değerlendirmeye maruz kalan oyun son darbeyi Sony şirketinin resmi playstation sayfasından oyunu kaldırma kararı almasıyla yedi. Bunun üzerine oyuncularına daha iyi bir deneyim sunabilmek için oyun CD Projekt Red tarafından güncellemeye gitti.

Steam Kullanıcılarından ‘Çok Olumlu’ Yanıt

2 yıllık bir yamalama ve hataların düzeltilmesiyle CD Projekt Red tarafından güncelenen oyun lekelenen imajını süreci iyi yöneterek tekrardan kendini piyasada konumlandırmayı başardı. Sony’nin de oyunu tekrardan mağazalarına eklemesiyle en çok satanlar zirvesinde yer aldı. Steam kullanıcıları oyun ile ilgili ‘çok olumlu değerlendirmesini yaptı. Takdir edilesi bir geri dönüş oldu fakat hala bazı kullanıcılar tarafından oyunun eksiklikleri olduğu yorumları tartışma konusudur.

CD Projekt Red Ekibinden Teşekkür Notu

CD Projekt Red’in yetkili isimlerinden Marcin Momot ‘Cyberpunk 2077 Steam incelemeleri şu anda tüm puanların %80’inin olumlu olmasıyla ‘Çok Olumlu’ seviyesinde. Ekibin yayınlanmasından bu yana geçen yıllar boyunca gösterdiği tüm sıkı çalışmayı kabul ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz!❤️ notuyla paylaştı.