Epic Games sevilen oyun platformlarından biri olmaya devam ediyor. Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla kullanıcısı sayısını her geçen gün arttıran platform, 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Şu an hala devam eden ücretsiz oyun kampanyası ilgi odağı olmaya devam ediyor. Oyuncular keyif aldığı oyunları ücretsiz oynama fırsatı bulabildiğinden, Epic Games oyuncular tarafından oldukça seviliyor.

Epic Games’in Ücretsiz Olarak Verdiği Oyunlar Neler?

Jotun: Valhalla Edition

Mitolojiye ilginiz varsa ve macera oyunları oynamak hoşunuza gidiyorsa Jotun: Valhalla Edition’u mutlaka oynamalısınız. İskandinav mitolojisi hayranları zaten oyunu kolayca anlayacaktır. Mitolojiye göre Valhalla’ya sadece savaşırken ölenler girebiliyor. Bir İskandinav sanatçısı olan Thora’nın Valhalla’ya ulaşabilmesi için Odin’in ve diğer tanrıların takdirini kazanması gerekiyor. Bu macerada Jotun adı verilen 5 güçlü canavarı yenmesi için ona yardımcı oluyoruz. Oyunda Valhalla moduyla mücadeleyi daha da arttırabilirsiniz. Tamamı elle çizilmiş grafikleri, oyuna emek verildiğini gözler önüne seriyor. Oyunun indirimsiz hali 25 TL gibi bir fiyat ve 19 Mayıs’a kadar Epic Games üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Jotun: Valhalla Edition minimum sistem gereksinimleri :


İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: 1,8 GHz İşlemci
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: En az 256 MB video belleği olan DirectX 10 uyumlu grafik kartı.
Direct X: Sürüm 10
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri :


İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: 3,5 GHz İşlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: En az 1 GB video belleği olan DirectX 10 uyumlu grafik kartı.
Direct X: Sürüm 10
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Prey

Tarihler 2032’yi gösteriyor ve oyuncular gözlerini ‘Talos1’ adlı uzay istasyonunda açıyor. Oyunda insanlığın geleceğini değiştirecek bir araştırma üzerinde çalışılıyor. Fakat uzaylılar buna engel olmak istiyor. Oyuncuların uzay istasyonunu ve kendilerini uzaylılardan kurtarmak için eline ne geliyorsa kullanması gerekiyor. İstasyonun içinde çok sayıda araç var, bu araçların her biri uzaylılara karşı kullanılabiliyor. Oyun istasyonda uzaylıların olduğu gerilimini yüksek derece hissettiriyor. Geliştiricisi Arkane oyunculardan tam not almayı başardı. 200 TL’lik satış fiyatı bulunan Prey Epic Games’te ücretsiz olmasıyla oyuncuların kalbini kazanacak.

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: 3,5 GHz İşlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: En az 1 GB video belleği olan DirectX 10 uyumlu grafik kartı.
Direct X: Sürüm 10
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit versiyonları)
İşlemci: Intel i7-2600K, AMD FX-8350
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 970 4GB, AMD R9 290 4GB
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Epic Games’in Ücretsiz Oyunlarına Nereden Ulaşabilirsiniz?

Öncelikle Epic Games Store’u indirmeniz gerekiyor. İndirme ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Epic Games’in ‘mağaza’ sekmesine tıklayabilir ve ‘şimdi ücretsiz’ yazan oyunları görebilirsiniz.