Yaza veda ettiğimiz, kışa hazırlandığımız, yepyeni bir mevsime geçiş yaptığımızı Eylül ayında birbirinden çeşitli oyunlar ve filmler bizleri bekliyor olacak. Bolluğuyla gelen bu ay bizi çok heyecanlandırdı. İşte çok yakında çıkacak oyunlar:

NBA 2K22 (10 Eylül)

Tüm basketbol evrenini kapsayan NBA oyun serisinin uzun zamandır beklenen devamı sonunda 10 Eylül’de sevenleriyle buluşacak. Oyun PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, PC ve Switch için çıkış yapacak. Ayrıca NBA 2K serisinin kapağında Candace Nicole Parker ile ilk defa bir kadın oyuncuya yer verildiğini de unutmayalım.

Eylül
eFootball Pro Evolution Soccer 2021 (10 Eylül)

PES 2020’ye güncelleme şeklinde gelecek olan PES 2021 bildiğiniz gibi bir futbol simülasyon oyunu. PES 2022’ye yapılan hazırlık ve düşük satışlar sebebiyle bu sene 10 Eylül’de ne yazık ki bir sezon güncellemesi olarak karşımıza çıkacak.

eylül
Deathloop (14 Eylül)

Bethesda Softworks tarafından 14 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanan bir aksiyon-macera oyunudur Deathloop. Birkaç kez ertelendi ancak çıkışı artık kesin. Playstation 5 ve PC için yayınlanacak olan oyunda bir adada aynı günü tekrar tekrar yaşayan iki suikastçı bulunuyor. En önemlisi ise gün sıfırlanmadan istenen görevleri yerine getirmek ve döngüyü sonlandırmak.

Life is Strange: True Colors (10 Eylül)

Grafik macera türünde bir video olan Life is Strange yeni bölümüyle geliyor. Bu kez ana karakter olan Alex Chen’in özel gücü, duyguları renkli auralar şeklinde görebilmektir. Gerek müziklerinin güzelliği gerek hikayesinin orijinalliği olsun Life is Strange oldukça beğenilen bir seri. 10 Eylül’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Serisi X/S platformlarından oyuna ulaşabilirsiniz!

Hot Wheels Unleashed (30 Eylül)

Dünyaca ünlü bir oyuncak araba markası olan Hot Wheels’in yeni oyunu çıkıyor. Dahası oyuncular o meşhur turuncu pistte tam 66 çeşit oyuncak araba kullanabilecekler. Hem çevrimiçi hem çevrimdışı çok oyunculu yarışlar sizleri bekliyor. 30 Eylül’de Nintendo Switch, PC, Xbox X ve S Serisi, PlayStation 5, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında!

Kena: Bridge of Spirits (21 Eylül)

Bir ruh rehberi olan Kena kutsal dağ tapınağını aramak için gizem dolu bir yola çıkıyor. Aksiyon-Macera türündeki Kena: Bridge of Spirits 21 Eylül’de PS4, PS5 ve PC için geliyor.

Bu ay oyunlarla birlikte vizyona girecek bazı filmler de şu şekilde:

Shang Chi and the Legend of the Ten Rings (3 Eylül)

Marvel evreninin 25. filmi olan bu film Marvel kahramanı Shang Chi’yi konu alıyor. Shang Chi ölümsüz babası tarafından suikastçı olarak yetiştirilmek istenen bir büyücüdür. Amacı gücünü kötüye kullanan babasına engel olmaktır. 3 Eylül’de sinemalarda Marvel hayranlarını bekliyoruz!

Luka (3 Eylül)

Luka ve Alberto’nun birlikte geçirdiği yazı konu edinen animasyon film aileyle birlikte izlemek için ideal! Imdb’de şu anda 10 üzerinden 7,5 puanda.

Yakari (10 Eylül)

Yakari dili Fransızca olan bir animasyon filmi. Küçük bir çocuk vahşi bir at ile yolculuğa çıkar. Bu süreçte atın evcilleşmesi ve çocukla dostluğu anlatılıyor. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmi ile benzer bir konuya sahip olan Yakari oldukça sıcak bir film gibi görünüyor.

İzlemek veya oynamak için gün saydığınız, sabırsızlandığınız filmler/oyunlar var mı? En çok hangisi için heyecanlı olduğunuzu yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Daha fazla oyun ve film içeriği için Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!