Çok oyunculu platform tabanlı battle royale parti oyunu Fall Guys, 21 Haziran’daki ücretsiz lansmanı sonrası piyasaya tekrardan sürüldü ve oyun tekrardan canlandı. Fall Guys 2 günlük süreçte yeni rekor kırdı. Epic Games’in yayıncı Mediatonic’i satın almasından sonra yenilenmiş olan ve ücretsiz şekilde tüm platformlarda indirmeye sunulan Fall Guys kısa sürede önemli başarılara imza attı. Ücretsiz olarak erişime açıldığı ilk 2 günde 20 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Sadece Epic Games mağazasından ve konsol mağazalarından indirilebilen Fall Guys oyunu ilk 48 saat içerisinde 20 milyon oyuncuya ulaştı. Hem ücretsiz olması hem de Xbox platformuna gelmesi bunda etkili oldu. Oyun ilk çıkış tarihi olan 2020 ortalarında da böyle büyük bir ilgi oluşmuştu.

Fall Guys ilk olarak 2020 yılında PS4 ve PC kullanıcılarına (Steam) çıkış yaptı ve oyun tüm zamanların en çok indirilen PlayStation Plus oyunu haline gelerek Guinness Dünya Rekoru kırdı. Oyun daha sonra 21 Haziran’da Xbox konsollarına ve Nintendo Switch’e geldi ve oynaması ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürüldü.

Epic Games’in Fortnite ve Rocket League oyunlarında olduğu gibi ücretsiz ancak oyun içi kozmetik satışları üzerinden kazanç sağladığı Fall Guys bu stratejiye cevap vermiş gibi görünüyor. Hızla artan oyuncu sayısı paralel olarak oyun içi para biriminin satışlarını da arttıracak.

Battle royale türüne farklı bir bakış açışı getiren Fall Guys; canlı renkleri, basit mekanikleri ve şiddet içermeyen yapısıyla dikkat çekiyor. Fall Guys’ta bir tura 60 farklı oyuncuyla başlanıyor ve oyuncular sırasıyla farklı oyun türlerinde yavaş yavaş eleniyor. Bir turda 4-5 farklı oyun oynanıyor ve kalan son kişi turun kazananı oluyor.

Fall Guys’ın resmi Twitter hesabının yaptığı paylaşımda Fall Guys’ın oynaması ücretsiz olduktan sonra 48 saat içerisinde 20 milyon oyuncuya ulaştığını bildirdi ve tüm oyunculara teşekkür etti.