Anime dünyası bazen oldukça karmaşık olabiliyor. Fate anime serisini izlemek için nereden başlamak gerektiğini, nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız bu izleme rehberi size göre. Bu seri fantastik doğaüstü güçler, romantizm ve aksiyonu bir arada bulunduruyor. Evlat edinilmiş bir lise öğrencisi üvey babasından öğrendiği büyülü güçlere sahiptir. Holy Grail savaşında yedi büyücünden biri olacağından bihaber olan Shirou Emiya’yı aksiyon dolu günler beklemektedir.

Tüm Fate Yapımları

Fate/Stay Night (2006)

Stay Night TV Reproduction (2010)

Stay Night Movie: Unlimited Blade Works (2010)

Fate/Prototype (2011)

Fate/Zero (2011)

Carnival Phantasm (2011)

Fate Kaleid Liner Prisma Illya (2013)

Kaleid liner Prisma Illya Movie: Sekka no Chikai (2017)

Kaleid liner Prisma Illya: Prisma Phantasm (2019)

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014-2018)

Fate/Grand Order: First Order (2016)

Fate/Apocrypha (2017)

Fate/Extra: Last Encore (2018)

Fate/Stay Night Movie: Heaven’s Feel: Presage Flower (2017)

Heaven’s Feel: Lost Butterfly (2019)

Fate / Stay Night Movie: Heaven’s Feel: Spring Song (2020)

Bu kadar içerik içinde kaybolup gitmek çok olası. Kesinlikle insan gerçekten nereden başlayacağını bilemiyor. Ancak size önerimiz ilk çıkandan son çıkana doğru izlememeniz. Hikayeyi tam anlamıyla anlamak için bu listede bulunan her şeyi izlemenize gerek yok. Ana seri animeleri aslında Fate/Stay Night, Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works, Fate/Stay Night Heaven’s Feel Üçlemesi ve Fate/Zero.

Fate/Zero ana hikayenin 10 yıl gerisini anlatıyor ve bununla birlikte evrendeki tek seinen anime. Fakat bu yüzden ilk başta Fate/Zero’yu izlemek yanlış olur çünkü serinin neredeyse en iyi animesi ve bunu izledikten sonra diğerlerini izlemek sizi üzer. Oysa Fate serisi için tamamen doğru bir izleme sırası maalesef yok. Önceliklerinize göre izleme sıranızı kendiniz seçmelisiniz.

Spoiler yemek istemeyenler Fate/Zero’yu en başta izleyerek ardından Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works ve Fate/Stay Night Heaven’s Feel Üçlemesini izleyebilirler.

En güzelini sona bırakmak isteyenler önce Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works’ü daha sonra Fate/Stay Night Heaven’s Feel Üçlemesini ve Fate/Zero’yu izleyebilirler. Asıl ana hikayeyi oluşturan bu yapımları izledikten sonra ise alternatif evrenlere geçebilirsiniz. Bu evreni de Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note, Fate/Apocrypha, Fate/Grand Order: First Order, Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia sırasıyla izleyebilirsiniz.

Ayrıca bu anime serisi bir oyun serisine bile uyarlanmış. Seri o kadar çok sevildi ki anime, film, oyun ne varsa uyarlandı ve takip etmesi zor hale geldi. Siz Fate anime serisini izlediniz mi? İzlemediyseniz bu izleme rehberi ile artık kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Daha fazla anime ve manga içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!