Rockstar Games’in Grand Theft Auto oyunu için dünya çapında oluşan büyük beklentinin çarpıcı bir göstergesi olarak, sadece GTA6 fragmanının duyurulması bile sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı. Fragman ya da ekran görüntüsü gibi herhangi bir görsel malzeme olmamasına rağmen, Rockstar’ın kurucu ortağı Sam Houser tarafından yapılan açıklama, oyun camiasında ilgi uyandırmaya devam etti. 

GTA 6 Fragmanı Aralık Ayında 

Rockstar Games, GTA 6 fragmanına ilişkin planlarını Aralık ayı başında dört bölümden oluşan bir tweet aracılığıyla stratejik olarak açıkladı. Merakla beklenen oyun sosyal medyada büyük ilgi topladı. Gönderi 200 milyona yakın görüntülenme aldı.  GTA’ya yönelik küresel hayranlık, oyun haberleri alanını aşarak ve dünya çapında geleneksel haber kanallarına sızarak benzeri görülmemiş boyutlara ulaştı.

Grand Theft Auto serisinden sorumlu yayıncı Take-Two Interactive, GTA 6’nın geliştirilmesinin programa uygun şekilde devam ettiğine dair güvence vererek yatırımcıların endişelerini gidermeye çalıştı. Özellikle de olası bir seslendirme sanatçısı grevinin oyunun ilerleyişini sekteye uğratmayacağını vurguladı. Ancak, büyük heyecana rağmen Take-Two Interactive belirli bir çıkış tarihi vermekten kaçındı ve bunun yerine oyunun Mart 2025’ten önce piyasaya çıkacağına dair belirsiz bir söylemde bulundu. Bu söylem bile kullanıcılarda büyük ilgi uyandırdı.