Rockstar Games yaptığı açıklama ile Grand Theft Auto 6 ilk videosunun 5 Aralık Salı günü yayınlanacağını duyurmuştu. Ancak beklenenden erken yayınlandı. 

Herkesin gözü bu akşam saat 17:00’ye çevrilmişken, gece 02:00 sularında bir sızıntı oldu ve fragman videosu ortaya çıktı. Sızan video, bu zamana kadar yayınlanan fake fragman videolarından oldukça farklıydı. Sansürlere yer verilmemişti. Bu kez sızan fragman gerçek fragmandı.

Karakterler ve Haritalar

1 yıldır GTA 6 ile ilgili sürekli sızıntılar geliyordu. Özellikle oyunun geliştirme aşamasındaki görsel ve videolarda evli bir çift üzerine odaklanan hikayeyi herkesten duymuştuk. Fragmanda da bu karakterleri görüyoruz. Oyunun Vice City’de geçeceği ve GTA 5 haritasının da yer alacağı hep konuşuluyordu. Oyunun Vice City’e odaklandığı da fragmanla birlikte doğrulandı. GTA 5 haritasının ne zaman çıkacağı da merak konusu…

GTA 6 Çıkış Tarihi

Beklenenin aksine GTA 6 uzun bir sürede bizlerle olacak. GTA 6, 2025’te çıkış yapacak. Çıkış tarihiyle ilgili sadece yıl bilgisi verilmiş olsa da platformlarla ilgili hiçbir detay paylaşılmadı. Yani oyunun GTA 5’te olduğu gibi ilk aşamada sadece konsollara mı yoksa PC ile beraber mi çıkacağı henüz belli değil.