Onca sızıntıdan ve söylentiden sonra sonunda Rockstar Games, GTA: The Trilogy – The Definitive Edition üzerinde çalıştıklarını resmi olarak açıkladı. Resmi web sitesinde bir fragman ile yayınlanan yazı haberci oldu.  Güncellenen oyunlar PS4, PS5, Xbox Series X / S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için bu yılın sonunda piyasaya sürülecek.

Grand Theft Auto, Vice City, San Andreas oyunlarının güncellemesini içerecek. Üç oyunun da orijinallerinin klasik görünümünü ve hissini koruyacak. Üç oyun için de grafiksel olarak iyileşmeler ve modern geliştirmeler de dahil olmak üzere yükseltilecek. Buna karşın her üç oyunun da mevcut sürümleri önümüzdeki hafta dijital vitrinlerden kalkıyor. Orijinal sürümleri satın almak isteyenler için ne yazık ki son günler!

iOS ve Android’e de geliyor!

İleride her oyunun ayrı ayrı satın alınıp alınamayacağı şu anlık belli değil. Mobil platformlardan da erişim mümkün olacak. Fakat şu an için daha ileri bir tarih olduğu kesin. Çünkü Rockstar Games, oyunların 2022 yılında iOS ve Android’e de geleceğini duyurdu. 

Rockstar bir tweetinde, “bu ayın ilerleyen zamanlarında Rockstar Games için çok özel bir yıldönümünü kutlanacak; Grand Theft Auto 3’ün orijinal sürümünden bu yana 20 yıl geçti.” şeklinde ifadeler kullandı. GTA serisinin ilk oyununun 20. Yıldönümü kutlamalarını da The Trilogy ile bağdaştıran oyun firması için kutlamalar epey devam edecek gibi görünüyor. 

Ayrıca resmi olarak duyurulmasının yanı sıra oyunların çıkış tarihleri hakkında bir sızıntı da internette dolaşıyor. Tom Henderson güvenilir olduğunu ileri sürerek 11 Kasım 2021’de GTA 3’e özel sürprizler yapılacağını söylüyor. Aynı zamanda GTA The Trilogy: The Definitive Edition’ın bu sürprizlerle birlikte piyasaya sürüleceğini ifade ediyor. Fakat bu bilginin şu anlık resmi bir değeri yok. Kasım ayına kadar ise hayranları mutlu edecek bir fragman bekliyoruz. 

Hem orijinalliğini koruyup hem yepyeni özellikleriyle oyuncuları daha da kendine çekecek bu oyunlar için hazır mıyız? Siz GTA serisini nasıl buluyorsunuz? GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarından en çok hangisini seviyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla oyun ve haber içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalmaya devam edin ve blog yazılarımızı okumayı unutmayın!