Grand Theft Auto serisinin 5. oyunu olarak çıkan GTA V 8 sene önce piyasaya sürülmüştü. Özellikle karakterlerin ilginç yürüme stilleri ile oldukça konuşulmuştu. Ancak oyun ile alakalı en ilgi çekici şey GTA V karakterleri ve tiplemelerin gerçek hayattan alınmış olması. Gördüğümüz ve oynadığımız karakterler aslında gerçek hayatta kanlı canlı insanlar. Kendinizin bir bilgisayar oyuncusu tarafından oynanması çok ilginç olurdu değil mi? GTA V’nin yıldönümüne özel bazı pek bilinmeyen karakterlerin gerçek hallerini birlikte inceleyelim. 

GTA V karakterleri
Joe Curnutte – Dale O’Neil/Lenny Avery

Hem kamera önü hem arkasında çalışan Joe Curnutte GTA 5 hikaye modunda iki karakterin de seslendirmenliğini yaptı. Bunlar Dale O’Neil ve Lenny Avery. Bu karakterler daha küçük çaplı, oyun hikayesinde çok büyük bir yer edinemeyen karakterler. Dale O’Neil kardeşleriyle yürüttüğü suçların bir parçası ve hikayede Trevor Philips tarafından öldürülüyor. Lenny Avery ise bir emlakçı ve bir suçlu. 

GTA V Karakterleri Benton Greene - Daryl Johns
Benton Greene – Daryl Johns

Benton Greene “FBI”, “Law & Order” ve “Gossip Girl” gibi oldukça popüler dizilerde hep küçük rolleri oynadı. Ayrıca, eski mahallesine değişiklikleri bulmak için gelen ana karakter Derek’i bir fantezi dizisi olan The Battle Below’da canlandırdı. Daryl Johns karakteri ise oyuncunun soygunlara yardım etmek için kiralayabileceği silahlı adamlardan biri. Johns’un hem düşük becerilerinin olması hem de hatalarını kabul etmeyen kibirli biri olması ise oldukça trajik.

GTA V Karakterleri Abdel Gonzales - Andreas Sanchez
Abdel Gonzales – Andreas Sanchez

Akıcı ingilizce ve İspanyolca bilgisi, Meksikalı-Amerikalı çifte ajan olan Andreas Sanchez rolünü almasına yardımcı olmuştur. Sanchez oyunda FIB(Federal Soruşturma Bürosu) ajanı olan Steve Haines’in sağ kolu. Fakat sonrasında rakip olan IAA’ya(Uluslararası İlişkiler Ajansı) bilgi aktardığı ortaya çıkıyor. 

Abdel Gonzales - Jackie Long - D From Ballas
Jackie Long – D From Ballas

Jackie Long daha önce ‘Games People Play’ ve ‘Wild ’N Out’ gibi önemli televizyon programlarında rol almış bir aktör. Tam adı hala bir sır olarak saklanan D, Las Sontas’daki Ballas çetesinden bir karakter. Franklin ve Lamar Davis fidye için D’yi kaçırmaya karar veriyorlar. Fakat polise konumlarını yanlışlıkla verdiklerinde tüm olay patlıyor. 

Claire Byrne – Debra

Video oyunları dünyasının yanı sıra modellik yapan Byrne birçok ilginç yeteneğe sahip. Kadınların hayatlarındaki travmatik olayların üstesinden birlikte gelmek için onlara koçluk yapıyor. Oyunda bir avukatı canlandırıyor ve Trevor Philips’in nişanlısı Floyd Hebert ile ölümcül bir kavga ediyor. Oyunda Debra’yı ilk ve son görüşümüz de bu olay oluyor.

Sizce GTA V karakterleri gerçek hayattaki halleri ile benziyorlar mı? Siz bir oyun karakteri olmak ister miydiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!