26 Ekim’de piyasaya sürülmesi beklenen Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu için sayılı günler kaldı. Oyun, aksiyon-macera türünde ve Eidos-Montréal tarafından geliştirildi. Konusunu Marvel hayranlarının zaten aşina olduğu Guardians of the Galaxy çizgi roman serisinden alıyor. Bilmeyenler için bu serinin hali hazırda iki filmi de var. 26 Ekim’de Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S ve GeForce Now platformlarından erişilebilecek.

Çizgi romanın, oyunun, filmin karakterleri birbirleriyle aynı. Karakterleri biraz size tanıtacak olursak Star Lord yani Peter Quill başta gelir. Galaksinin koruyucularının lideri olan Quill iyi bir yakın dövüşçüdür. Ancak bir çift namlulu Blaster tabancasıyla rakiplerini korkutmayı daha çok sever. Yeşil teni ile dikkat çeken Gamora ise Thanos’un kızıdır ve türünün son örneğidir.

En tatlı karakter diyebileceğimiz Groot ise gerçekten mükemmel biri. Efsane repliği ‘I am Groot’ ile ünlenmiş Groot, tatlılığının yanı sıra tamamen ahşaptan olan vücudu ile iyi bir koruyuculuğa ve güce sahip. Rocket Racoon sıradan bir dünya rakunu gibi gözükse de aslında Halfworld gezegeninde bir çeşit varlıktır. Ortağı Groot olan bu zeki rakun aynı anda pilot, mühendis, nişancı ve silah uzmanıdır. Drax the Destroyer, Mantis, Yondu, Cosmo ve Milano da diğer koruyuculardan.

Oyunda ise Star Lord’un kontrolünü, silahlarını kullanarak üçüncü şahıs bakış açısıyla oynayabileceksiniz. Ekibin diğer üyeleri ise yapay zeka tarafından kontrol edildiklerinden onları oynama şansınız olmayacak. Fakat savaşlar sırasında bu karakterlere de komutlar verebileceksiniz. Star Lord olarak göreviniz takıma iyi bir lider olmak. Motivasyon verici konuşmalar yapmak ve ilham vermek olacak. Seçtiğiniz bazı diyaloglarla oyunun akışını değiştirmek sizin elinizde olacak. Fakat çekirdek hikaye her zaman aynı olacak ve tek bir sona çıkacak.

Evreni Casper Excalibur ile Kurtarın

Casper Excalibur’dan size muhteşem bir haber var. Seçili GeForce RTX 30 Serisi GPU’ları satın alırsanız Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu Excalibur’dan hediye! Bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar ihtiyacınız varsa almanın tam da sırası. Hem GeForce RTX 30 Serisi ile harika bir PC oyun deneyimi kazanacaksınız hem de bu oyuna sahip olacaksınız. GeForce RTX 3090, 3080 Ti, 3080, 3070 Ti, 3060 Ti ve 3060 bilgisayarlarına buradan göz atabilirsiniz. Kampanyayı kaçırmayın!

Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu için siz de heyecanlıysanız yorumlara toplaşalım! Daha fazla oyun içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalın. Blog yazılarımızı kaçırmayın.