Oyun tutkunları için özel olarak tasarlanan ürünlerle oyun dünyasını yaşam alanlarınıza taşımaya geldik. Bu yazımızda gerek oyun alanınızı gerekse herhangi bir alanı bir oyuncunun kişisel cennetine dönüştürecek birkaç oyun odası fikri paylaşacağız. Bu fikirler bilgisayar oyun tutkunlarını kapsadığı kadar retro oyun deneyimi severler için de kullanılabilir.

 

Aydınlatma

Oyun, eterik bir deneyimdir. Tüm oyun deneyiminin keyfini çıkarmak için bir ortam atmosferi yaratmanız gerekir. İster oturma odanızın küçük bir köşesi olsun, isterse tam teşekküllü bir oyun alanı olsun, etkinlik için aydınlatma seçeneklerinizi göz önünde bulundurun. Bir oyun alanı söz konusu olduğunda doğal ışık çok iyi bir seçim değildir. Parlaklık, görselleri etkiler ve genel oyun deneyimini mahveder.

 

Oda aydınlatması her zaman oynadığınız oyunları tamamlamayı hedeflemelidir. Oyun alanınız için LED şeritler, tepe aydınlatması ve hatta disko ışıkları daha uygundur.

 

Ancak RGB spektral sapmalarının gözleri zorlayabileceğini unutmayın. Işıklar oyun deneyimini bozmamakla birlikte, ciddi optik hasarı önlemek için oyun odasının içini aydınlatmaya yeterli olmalıdır. Oyun oturumları genellikle uzun sürer, bu nedenle hedeflenen ortam aydınlatması en iyi arkadaşınızdır.

 

Oyuncu Koltuğu

Ortalama bir oyuncu günde üç saatten fazlasını bilgisayarının başında geçirir. Bu nedenle iyi bir oyuncu koltuğu yalnızca rahatınız için değil, vücudunuz için de gereklidir. Dinlenmek için bir yere uzanmak isteyebilirsiniz; bir ofis koltuğunda oyun oynamayı deneyebilirsiniz. Ancak bu asla rahat olmaz. Ergonomik bir yöntem de değil zaten. Oyun alanınız için daha ucuz bir koltuk seçmek cazip gelebilir. Ancak konfordan ödün vermek asla ideal değildir. Daha yüksek maliyetli, kaliteli bir oyun koltuğa yatırım yapmak, oyun alanınızın genel konforuna ve kalitesine yatırım yapmaktır.

 

Bir oyun koltuğu seçerken en önemli üç husus ergonomi, malzeme ve boyuttur. Uzun süre oyun oynarken sırt ve vücut ağrısını en aza indirmek için bel destekli veya tam vücut destekli bir sandalye seçtiğinizden emin olun. Elbette ki, oyun koltukları sıradan ofis koltuklarına göre daha pahalı, ancak oyun oynarken vücudunuza daha fazla destek verir. Ayrıca ne oynarsanız oynayın, aksiyona ayak uydurmanıza yardımcı olacak esneklik sunarlar.

 

Oyun alanı monitör

Oyun Monitörü

Artık mükemmel bir koltuğunuz var, sıra geldi monitörünüze…

İster profesyonel bir gamer olun ister oyuna yeni girmiş yeni bir oyuncu… Mükemmel bir oyun odasının en önemli ögesi doğru bir ekrana sahip olmaktır. Bu konuda çok şanslısınız çünkü Excalibur’un yepyeni 34″ monitörü bu işler için biçilmiş kaftan!

 

1500R kavisli ekran teknolojisi ve WQHD çözünürlük ile kendinizi oyun dünyasının içinde hissedeceksiniz. Bununla birlikte 165 Hz ile aksiyonlu oyunlarda rakibinizin önüne geçecek; 1ms yanıt süresi ile kusursuz bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Yeni Excalibur 34″ monitörün sunmuş olduğu gerçek üstü deneyime hazır olun. Oyunlarda takılma, duraklama, yavaşlama olmadan, refleksleriniz ile gerçek zamanlı tepkiler vererek daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşayın.

 

Oyun alanınızın büyüklüğününe göre tek bir büyük ekran veya birden fazla, bölünmüş ekran da tercih edebilirsiniz. Diğer monitör modellerini incelemek için şuraya ışınlanabilirsiniz.

 

Oyun alanı kulaklık

Kulaklık

Oyunlarda sizi bir adım öne taşıyacak en önemli faktörlerden biri de oyuncu kulaklığıdır. Kullanım sırasında kulağınızı tam saran, kaliteli malzemeden yapılmış bir kulaklık sizi ergonomik olarak da destekleyecektir. Fiziksel yapısının yanı sıra, ses deneyiminin de kaliteli olması oldukça önemlidir. Savaş alanında sesin nereden geldiğini fark etmek, sizi rakiplerin önüne geçirir. Tam da bu noktada devreye Excalibur GH21 Oyuncu Kulaklığı giriyor.

 

7GH21 .1 Surround ses teknolojisi, Yeni RGB “Racing” teknolojisi ve Omnidirectional” Mikrofon teknolojisi ile donatıldı. Onunla hiçbir detayı kaçırmazsınız. Kendinizi oyunun içinde hissetmek ve daha fazla bilgi almak için şuraya tıklayabilirsiniz. 

 

Dekorasyon

Son olarak, neden oyun alanınızı en sevdiğiniz oyunlardan ve stüdyolardan bazı ürünler ve dekorasyonlarla donatmıyorsunuz? Burada bundan kastımız odaya asılan boy boy posterler ya da raflara konan oyun karakter modelleri değil! Piksel halılar, joystick askılar, tetristen duvar objeleri; oyun figürlü kupalar, oyun temalı aydınlatmalar…

 

Tüm bunları odanıza kişilik katmak ve ustası olduğunuz oyunları yansıtan bir oyun alanı yapmak için kullanabilirsiniz.

 

Oyun alanınızda sizin olmazsa olmazınız nedir? Tüm bu maddeler dışında başka önerileriniz var mı? Excalibur’un oyun tutkunu Clan’cıları için her gün yepyeni içeriklerle buradayız. Beğendiğiniz içerikleri arkadaşlarınızla paylaşmayı, fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.