İzlandalı müzisyen ve besteci Hildur Gudnadóttir ünlü HBO dizisi Chernobyl ve Joker filminin besteleriyle tanınırlık kazanmıştı. Yeni projesi Battlefield 2042, ile de oyun dünyasına ilk defa giriş yaptı. Ödüllerini saya saya bitiremeyeceğimiz bu başarılı kadın, elinde En İyi Film Müziği Oscar’ını bulunduruyor. 2020 Yılında kazandığı BAFTA En İyi Özgün Müzik Ödülü ile ödülü kazanan ilk kadın solo sanatçı oldu. Yani Battlefield emin ellerde diyebiliriz.

22 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Battlefield 2042’nin 2 ay önce tanıtılmıştı. Hatta fragmanını izlemiştik. Oyun günümüzden 21 yıl sonrasını yani 2042 yılında geçiyor. Battlefield serisinde modern dünyaya zaman zaman veda etmemiz gerekmişti. Şimdiyse yeniden kavuşacağız! Battlefield 3 ve Bad Company 2’den silahlar ve haritalar bulunacak oyunda. Aynı zamanda yeni oyunumuzun karakterlerini Bad Company 2’nin karakterleriyle savaştırabileceğiz. Efsane bir oyun 2 ay sonra bizleri bekliyor olacak dostlar!

Electronic Arts ile işbirliği

Aynı zamanda ünlü bestecinin yalnız olmadığını da belirtmek isteriz. Sam Slater ile birlikte Battlefield 42’nin orijinal müziğinin besteciliğini yapacaklar. Guðnadóttir ve Slater yaptığı açıklamada, “Battlefield 2042 için ilk video oyunu bestemizi yazmaktan ve Electronic Arts ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu dünyaya dalmak ve oyun için gerçekten eşsiz ve yıkıcı bir müzik ortamı yaratmak çok yaratıcı bir deneyimdi.” diyerek deneyimlerini dile getirdiler. Electronic Arts müzik başkanı Steve Schnur da yaptığı açıklamalara göre bu ikiliden oldukça memnun görünüyor.

Hildur Gudnadóttir’ın gündemde halihazırda bir projesi daha var. Film yönetmeni David O. Hussel’ın şu an için ismini bilmediğimiz projesinin soundtracklerini yapacak. Filme dair bildiğimiz bir diğer şey de başrollerinde Christian Bale ve Margot Robbie’nin olması. Efsane değil mi?

Gerçekten çok güzel projeler bizleri bekliyor. Oyun müzikleri hakkında düşünceleriniz neler? Sizce de bir oyunu oynarken dikkat edilecek en önemli kriterlerden değil mi? Battlefield gibi hastası olduğumuz bir video oyun serisi için çok yerinde bir karar olduğunu düşünüyoruz. Battlefield 42 için heyecanlı mıyız?!

Daha fazla müzik ve oyun içerikli haberler için Excalibur Clan’ı takip etmeyi unutmayın!