Capcom; Biohazard, Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil Village ile Resident Evil serisini eski ihtişamına geri getirdi. Bu nedenle Resident Evil 4’ün piyasaya sürülmesindeki popülerlik anlaşılabilir bir durum. Bu noktada yapım oldukça iyi bir lansman süreci geçirdi ve oyuncuların karşısına hazırlıklı çıktı.

Resident Evil 2 Remake yükselişini sürdürüyor

Resident Evil serisi, oyuncuların korkunç durumlardan kaçmak için çeşitli silahları ve çevre öğelerini kullandığı hayatta kalma korku oyunlarına sahiptir. Serideki oyunların toplam satışı ilk oyunun çıktığı 1996 yılından bu yana 135 milyon kopyayı aşıyor. Çıkışından 27 yılı aşkın bir süre sonra bile, dünya çapındaki tutkulu hayran kitlesinden sürekli destek alması onu Capcom’un amiral gemisi oyun serisi yaptı.

Resident Evil 4, orijinal 2005 oyununun yeniden yapımıdır. 2023 sürümü, hikayeyi elden geçirmesinin ve oyun hissini modernleştirmesinin yanı sıra, hem serinin hayranlarına hem de yeni gelenlere, Capcom’un tescilli RE ENGINE’ın en son grafik teknolojisi tarafından desteklenen son derece sürükleyici görsellere sahip yeni oyun deneyimi sunuyor.

Çevrimiçi inceleme sitelerinde yüksek puanlar elde etmenin yanı sıra oyun, keyifli açılış sahnesi Chainsaw Demo’nun yayınlanmasının ardından övgü ve dikkat topladı. Bu durum oyunun dünya çapında ilk iki günde 3 milyon kopyayı aşan satışıyla sonuçlandı.