Gülmeye en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde, evde izleyecek komedi dizileri arıyorsanız bu listeye mutlaka göz atmalısınız. Farklı karakterler ve farklı dünyalardan renkleri barındıran, kahkaha garantili eserleri sizin için derledik. Evde kalırken eğlenecek dizi arıyorsanız, haydi ekran başına!

Keyifli okumalar ve ardından bol kahkahalı günler dileriz!

 

Friends – IMDB PUANI: 8.9


Komedi dizileri denince akla ilk gelen isim olmasına rağmen hala Friends’i izlemeyenler var biliyor musunuz? İşte bu yüzden listenin en başına yazdık ki artık izlemeyen kalmasın. Z kuşağına mensupsanız daha çok How I Met Your Mother ile tanışıklığınız olabilir ve belki Friends sizin için eskilerde kalmış ve gözden kaçmış olabilir. Ama eski olduğu, modası geçmiş espriler içerdiği anlamına gelmiyor! Bu dizi başka bir deyiş tüm nesilleri güldürebilecek formatta yazılmış.

Dizide, adı üstünde bir arkadaş grubunun hayatını izliyoruz. Karakterler 20’li yaşlarda gibi. Ancak dürüst olmak gerekirse biraz 30 gösteriyorlar. 3 kadın ve 3 erkek New York’ta arkadaşlık ilişkilerinde yaşanabilecek hem iyi hem de kötü her olayı yaşıyorlar. Gerçek hayattan kesitleri mizahi şekilde izlemek tam bana göre diyorsanız Friends kesinlikle tam size göre!

IMDB

komedi dizileri öneri

Seinfeld – IMDB PUANI: 8.8


Gelmiş geçmiş en komik komedi dizilerinden olan Seinfeld, bağımlıları tarafından tekrar tekrar izlenen bir dizidir. Seinfeld’in her bölümde ana karakterler aynı. Ancak başlarından geçen olaylar her zaman anormal olduğu için bölüm sıralamasına bağlı kalma zorunluluğunuz yok diyebiliriz.


Dizinin başkarakteri Jerry Seinfeld aslında gerçekte de tanıdığımız ünlü bir komedyen ve her bölüm de onun stand-up şovlarından bir kesit ile başlıyor. Dizide de Seinfeld ve arkadaşlarının hayatlarını izliyoruz. Bu dizisinin çıkış hikâyesinin parodiye dönüştüğü bir bölümündeki şu diyalogda yapımın tarzının özetini bulabilirsiniz:


George: Bak bu dizi olabilir. Dizi budur!
Jerry: Ne?
George: Bu! Sadece konuşma.
Jerry: Evet, tabii ne demezsin…
George: Ciddiyim. Bence güzel bir fikir.
Jerry: Sadece konuşma mı? Peki dizinin konusu ne olacak?
George: Hiçbir şey.
Jerry: Hikâye yok mu?
George: Unut hikâyeyi.

rel=”nofollow noopener”>IMDB

Shameless – IMDB PUANI: 8.6


Türk versiyonu da çekilmiş olan Shameless, feleğin çemberinde dönüp duran bir ailenin trajikomik hikâyesini anlatıyor.


Yabancı ülkelerde de “varoş” mahalleler var mı diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını fazlasıyla alacağınızı söyleyebiliriz. Hepsi birbirinden garip 6 çocuk ve dizinin adının hakkını veren “utanmaz” bir babanın hikâyesi olan Shameless hem güleren hem de ağlatan ilginç bir dizi.

IMDB

Kahkaha garantili dizi arayanlara öneriler

The IT Crowd – IMDB PUANI: 8.5


Nerd nedir? Türkçede karşılığı inek olsa da aslında “nerd” daha geniş bir perspektiften değerlendirilmelidir. Zeki, sosyal becerileri herkesten farklı, çocuksu, mizah anlayışı teknolojik unsurlarla dolu kişilere nerd diyebiliriz. Bu kesimin çoğu elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerden mezundur. Bir özellikleri daha vardır ki bu kişileri dışarıdan izlemek kesinlikle eğlencelidir. Bunun farkında olan senaristler boş durmamış ve iş yerlerinde bu tip kişilerin daimi yeri olan “IT bölümü” odaklı bir dizi yazmışlar.


Bilgi işlem departmanından 3 kişinin hayatını izlemek oldukça keyifli! Klişe “Kapatıp açtınız mı?” sorusunun başarılı parodisiyle açılan dizide, klişe ve orjinal birçok espri ile karşı karşıya kalacaksınız ve ortak özellikleri kahkaha garantili olmaları.

IMDB

Louie – IMDB PUANI: 8.5


Gülmeyi seviyorsunuz ama henüz Louis C.K. ile tanışmadınız. O halde çok şanslısınız! Bol kahkahalı günler sizi bekliyor…


Louis C.K. Louie dizisinin hem yazarı hem de başrolde ve biraz kendini oynuyor diyebiliriz. Bölümler genellikle stand-up gösterisinden bir kesitle başlıyor ve paralelinde bir çatı hikâyenin olduğu 20 dakikaya kendimizi bırakıyoruz. Louis C.K.’nin artısı şu; güldürürken düşündürme söylemini klişe olmaktan çıkartıp gerçekten yaşatıyor.

IMDB

Önerilerimizin sonuna geldik. Bununla birlikte listeye eklemek istediğiniz kahkaha garantili öneriler varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Eğer dizilerle ilgili daha fazla yazı ve liste okumak isterseniz, sizleri buraya alalım.