Sonbaharın son ayı ile birlikte yepyeni bir sayfa daha açıyoruz. Kış sezonuna girmeden son demler bizleri bekliyor. Heyecanla beklediğimiz oyunlar, diziler, filmler, animeler sonunda çıkıyor. Bu yazımızda sizler için Kasım ayında çıkacak yeni oyun ve dizileri toparladık. Anime ve filmler için ise yarınki yazımıza göz atmayı unutmayın!

OYUNLAR

Call of Duty: Vanguard (5 Kasım)

Birinci şahıs nişancı video oyunu Call of Duty: Vanguard 5 Kasım 2021’de Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X ve S için piyasaya sürülecek. Bu oyunla aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı dönemine geri dönüyoruz. Hitler’in ölümünden sonrasını anlatan oyun bize farklı bir hikaye sunuyor. Tarih meraklıları ve savaş oyunu severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun!

Forza Horizon 5 (9 Kasım)

Araba yarışı oyunu Forza Horizon 5 Meksika’da kurgusal bir mekanda geçiyor. 9 Kasım 2021’de Türkçe altyazılı seçeneğiyle de Xbox X/S, Xbox One ve Microsoft Windows için çıkacak. Hatta 426’dan fazla araba seçeneğiyle araba meraklılarını baştan çıkaracak. Örneğin Jaguar Sport XJR-15, elektrikli Porsche Taycan Turbo S ve Mercedes-AMG ONE arabalardan bazıları. Yarış oyunlarını sevenler sakın kaçırmasın!

Shin Megami Tensei V (12 Kasım)

Bu ay gelen oyunlardan Shin Megami Tensei V, ortama hoş bir tuhaflık getiriyor. Oyun, Tokyo’nun yer altı dünyasının güçleri tarafından istila edilmiş bir versiyonunda yaşayan baş kahramana odaklanıyor. Bu kahraman sayısız şeytanla mücadele ediyor. Konu aynı zamanda serinin önceki oyunlarıyla benzerlik gösteriyor. Bu RPG 12 Kasım’da Nintendo Switch’de çıkacak.

Battlefield 2042 (19 Kasım)

Adını sıklıkla duyduğumuz Battlefield 2042 sonunda bu ay çıkıyor! Gelecekte iklim değişikliğinin dünya çapında yol açtığı tahribatı konu edinen çok oyunculu bir oyun. Gezegende azalan kaynaklarla bir savaşın içinde mücadele etmek zorundasınız. Ayrıca oyunda Hard Zone adlı bir mod var. Bu modda dört kişilik gruplar oluşacak ve gruplar birbirleriyle mücadele edecek. Bir veri sürücüsünü ilk yakalayan ve istenilen noktaya götüren ekip kazanan olacak. 

DİZİLER

Arcane (6 Kasım) 

TUDUM etkinliğinde resmi fragmanı yayınlanan Arcane dizisinin ilk sezonu 6 Kasım’da Netfllix’te çıkıyor. Hikaye kurgusal şehir Zaun’da geçiyor. Bununla birlikte iki League of Legends şampiyonunun hikayesine şahit oluyoruz. Dizinin yaratıcıları da aslında efsanevi oyun League of Legends’in yaratıcılarından. Bir animasyon olan bu diziyi kaçırmayın deriz. 

Kainatın Hakimleri: Keşif (23 Kasım)

80’li yılların efsanesi olan Master of the Universe’ün devamı olan dizinin 2. kısımı geliyor. Bir aksiyon ve aynı zamanda süper kahraman animasyonu olan bu diziyi 23 Kasım’da Netflix’ten izleyebilirsiniz. 

Birbirinden güzel çeşit çeşit içerikler bekliyor bizi bu ay! Bu listede çıkması için gün saydığınız oyun/dizi hangisi? Yorumlara yazmayı unutmayın!

Daha fazla oyun ve dizi içerikleri için Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!