Artık Meta Quest VR olarak bildiğimiz, ancak Oculus VR olarak yola çıkan bu dijital gerçeklik gözlükleri, metaverse içindeki atılımlarıyla özellikle donanımsal hem de yazılımsal olarak sanal gerçekliğe yönelik pek çok çalışması bulunan Meta’nın  gerçekten paha biçilmez bir girişimi oldu.  

Oculus marka VR başlıklarıyla AR/VR dünyasında boy gösteren Meta, Quest Gaming Showcase etkinliğinin tarihini tarihini paylaştı. Ancak etkinlik tarihinden çok tanıtılacak oyunlar gündem oldu. GTA San Andreas VR’den Peaky Blinders: The King’s Ransom’a kadar ilginç bir kadro oyuncuları bekliyor.

Meta Quest Gaming Etkinliği, 20 Nisan’da Gerçekleşecek 

Meta, yeni oyun haberleri, güncellemeler ve geliştirme aşamasında olan oyunlardan son oyun içi görüntülerin geleceği etkinliğinin tarihini 20 Nisan olarak açıkladı. Geçtiğimiz sene Oculus Gaming Showcase adı altında gerçekleşen etkinlikte büyük bir duyuru gelmiş; Resident Evil 4 VR müjdelenmişti.

Bu yıldaki etkinlikte ise listede yine büyük keyif yaratacak oyunlar olacağı düşünülüyor. Among Us’tan Peaky Blinders: The King’s Ransom’a pek çok oyundan haberlerin geleceği etkinlikte aynı zamanda bir de GTA San Andreas sürprizi bekleniyor.

GTA San Andreas’ın VR versiyonu için bir açıklama yapılmıştı. Geçen Ekim ayında düzenlenen Oculus Connect etkinliğinde, Quest platformuna özel bir GTA San Andreas’ın geleceği doğrulandı. Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen henüz herhangi bir fotoğraf, video veya resmi açıklama görmedik. 20 Nisan’da gerçekleşecek etkinlikte satışa sunulmasa da San Andreas VR’dan yeni haberler ve oyun içi görüntüler geleceği düşünülüyor.

Yeni oyun haberi olmasa da, son olarak Beat Saber için de bir güncelleme gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda oyuna yönelik yayınlanan bir teaserda ipuçları verilen bu güncelleme için önümüzdeki en uygun zaman, Meta’nın VR etkinliği gibi görünüyor.

Peki ya sizin etkinliğe yönelik tahminleriniz neler? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!