NFT’ler her geçen gün popülerliğin yeni zirvelerine yükseliyor. 2021’de en büyük vurgu olarak birçok yüksek profilli NFT satışına tanık olduk. Şimdi dünya, en iyi metaverse oyunlarından bazılarının son zamanlarda popüler hale gelmesiyle birlikte metaverse’i karşılamaya hazırlanıyor . Metaverse, temel olarak, oyunu oynamayı bitirdikten sonra bile var olan sanal dünyaların birleşik bir ekosistemidir. Ek olarak, bu tür sanal dünyaların çoğu, oyuncuların deneyimini geliştirmek için AR ve VR ile ilişkilendirilir. 

Üstelik, metaverse oyunlarının çoğu, tamamen sanal ve benzersiz olan NFT’lerin sahipliğini içerir. Facebook’un son zamanlarda adını “Meta” olarak değiştirmesiyle birlikte, birçok şirket dikkatlerini meta veriye yöneltiyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda en iyi metaverse oyunlarının yükseliş olasılıklarını fark etmek mantıklı. Metaverse oyunlarının arkasındaki benzersiz konsept, pek çok insan için hatta hevesli oyuncular için bile yeni olabilir. Aşağıdaki oyun önerilerimiz, şu anda oynamanız gereken popüler metaverse oyunlarının bir listesini içermektedir. İşte o liste ;

The Sandbox

Şu anda en iyi metaverse oyunları arasında en önde gelen girişlerden biri Sandbox’ı işaret ediyor. Oyun deneyimleri ile oluşturabileceğiniz, sahiplenebileceğiniz ve hatta para kazanma olasılıklarından yararlanabileceğiniz sanal bir dünya sunuyor. Sandbox, metaverse’ü doya doya hissedeceğiniz Sand para birimi ile kendi oyun içi eşyalarınızı yaratabildiğiniz ve satabildiğiniz, karakterinize özel mülkiyetler edinebildiğiniz bir blockchain altyapılı oyunudur. 

Decentraland

Decentraland sanal sosyal dünya olarak bilinmektedir ve metaverse olan her şeyi kapsar. Decentraland’de sanal etkinliklere katılabilir, oyun oynayabilir, pazarlarda dijital mal ticareti yapabilir ve dünyanın her yerinden diğer üyelerle takılabilirsin. 

Decentraland’deki her sanal öğe, oyuncuları tarafından özerk olarak sahiplenilir. Kullanıcılar, SAND gibi Ethereum blok zincirinde çalışan MANA adlı bir kripto para birimi aracılığıyla sanal mülk sahipliğini güvence altına alabilir.

Axie Infinity

Axie Infinity’nin temelleri, her bir Axie dijital koleksiyon ürününün belirli özelliklere sahip benzersiz bir yaratık olduğu Pokemon’dan ilham alır. Ayrıca oyunda başka bir Axies ile savaşabilir ve deneyiminizi ödül kazanmak ve kazanmak için kullanabilirsiniz. Axie Infinity, oynadıkça para kazandıran oyunların market hacminin başını çekiyor, öte yandan sahip olduğu metaverse evreniyle oyuncularına sonsuz bir dünyanın kapısını açıyor. Oyun Etherium (Ronin) blockchain altyapılı olup, sade ve basit oynanışıyla oyuncularına eşsiz deneyim sunuyor.

İlluvium

Temelde Ethereum blok zincirinde geliştirilmiş bir açık dünya RPG oyunudur. Oyunun temel dayanağı, içindeki geniş sanal dünyayı keşfetmek etrafında dönüyor. Oyundaki oyuncuların birincil amacı, “İlluvials” olarak bilinen güçlü varlıkları toplamak olacaktır. İlluvium bizi metaverse evreninde ultra yüksek kalitede grafiklere sahip dünyasıyla maceralara davet eden bir oyundur. Oyun henüz çıkmadı fakat oyunun öncesinde token satışlarıyla rekorlar üstüne rekor kırmaya devam ediyor ve her geçen gün yeni en yüksek zirvesine oturuyor.

Star Atlas

Star Atlas, 2620 yılında geçen içerisindeki sahip olunan sanal varlıkları gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilen sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Star Atlas vatandaşı olarak, bölgesel fetih, siyasi hakimiyet ve kaynak toplamada mükemmel olmak size kalmıştır. Galaksiler arası çatışmalarla mücadele ederken, jeton şeklinde ödüller kazanma fırsatına sahip olacaksınız. Oyuncular gemiler, mürettebat, arazi ve ekipman gibi dijital varlıkları satın almak için ATLAS token’ı kullanabilirler. Star Atlas’ta güvence altına alınabilecek bir başka oyun içi para birimi de, esas olarak oyun içi yönetim prosedürleri için kullanılan POLIS token’ıdır.

Bloktopia

Bloktopia, 21 kattan oluşan sanal gökdelene sahip bir metaverse’tür. VR gökdeleninde, Bloktopia üyeleri kendi avatarlarını oluşturabilir, sosyalleşebilir, kripto hakkında bilgi edinebilir ve metaverse ‘gayrimenkul’ satın alabilir.

Bu satın alınan VR gayrimenkulüyle kullanıcılar, ellerinde olacak basit bir oluşturucu araçla sanat eserleri, oyunlar, meydan okumalar, sahneler ve daha fazlasını oluşturabilirler. Bloktopia, ağına güç sağlamak için MATIC belirtecini kullanan Polygon üzerinde çalışır. Ethereum’dan farklı olarak uygun fiyatlı ve hızlı işlemlere izin verir.