Turnuvalarda daha başarılı bir oyuncu olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmek için yapabileceğiniz birçok şey var. Oyun oynamanın da bazı taktikleri, disiplinleri bulunuyor. Daha iyi bir gamer olmak tamamen sizin elinizde! Mükemmel oyuncu olmak için bazı ipuçlarını sizler için derledik. 

Bir Oyuna Odaklanın!

Eğer gerçekten profesyonelleşmek istiyorsanız özellikle bir oyuna odaklanmalısınız. Aynı anda birçok oyunda çok başarılı olmak pek mümkün değil. Birden fazla oyunu orta seviyede oynamak yerine tek bir oyuna daha fazla zaman ayırıp en iyisi olabilirsiniz. Bunun için en çok ilginizi çeken ve başarılı olacağınızı düşündüğünüz bir oyunu seçebilirsiniz. Her şeyden önce geçirdiğiniz vakitten zevk alacağınız bir oyun olması çok önemli. 

Kendinizden Daha İyilerle Oynayın!

Yeni başlayanlarla karşı karşıya gelip mükemmel oyuncu olduğunuza inanmak her ne kadar kolay gelse de ne yazık ki sizi hiçbir yere götürmez. Yenilmek sizi geliştirir ve hatalarınızı görmenizi sağlar. Düşe kalka bol bol pratikler yapmayı ve daha iyi oyunculardan taktikler kapmayı ihmal etmeyin!

Oyun Mekaniklerine Hakim Olun!

Oyun mekanikleri eylem, davranış ve kontrol mekanizmalarıdır. Kullandığınız silahın veya oyun kahramanının özelliklerinin kaç saniyede yeniden dolduğunu bilmek, hangi özelliklerin diğerlerine üstün olduğunu bilmek gibi hayat kurtarıcı detayları bilirseniz rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. 

oyunlarda mukemmel oyuncu olmak
Duygularınızı Kontrol Etmeyi Öğrenin!

Sadece pratik yapmak ve oyunun taktiklerini öğrenmek tek başına yeterli değil. Profesyonel anlamda oyun oynamak için psikolojik olarak kendinizi çok iyi hazırlamalısınız. Sinirlerinizi kontrol etmeyi öğrenmeli, dahası, en ufak bir yenilgide pes etmeden yolunuza devam etmelisiniz. Gerekli olsa da her zaman kendinizden çok iyi oyuncularla değil, ara sıra kendinize denk veya daha acemilerle de mücadele etmelisiniz. Bu kendinize güveninizi yerine getirecek, sizi motive edecektir. 

Vücudunuzu Sağlıklı Tutun!

Bol miktarda uyku, egzersiz ve sağlıklı beslenmeyle vücudunuzu her zaman dinamik tutun. Ne alaka diyebilirsiniz fakat fit görünümlü ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmak sizi motive edecektir ve en üst düzeyde performans göstermenizi sağlayacaktır. Oyun oynarken rahat bir oyuncu koltuğunda doğru bir duruş ile oturun ve ekranınızı gözlerinize zarar vermemek için doğru bir mesafeye yerleştirin.

Kendi Oyununuzu Tekrar İzleyin!

Kendi maçlarınızı gözden geçirmek becerilerinizi geliştirmek adına mükemmel bir taktik. Bu sayede yaptığınız hataları fark edip bir dahakine daha dikkatli olabilirsiniz. Veya şans eseri uyguladığınız güzel bir stratejiyi görüp kendi taktiğiniz haline getirebilirsiniz.

Ekipmanlarınızı Doğru Seçin!

Elinize en uygun mouse ve klavyeyi seçerek kendinize büyük bir rahatlık tanıyın. Özellikle son teknolojilerle destekli oyuncu bilgisayarları ve oyuncu kulaklıkları en önemli unsurlardan. Ekipmanlarınızı yüksek kaliteden mahrum bırakmayın. Bu nedenle hız, konfor, güç, verimlilik ve performansıyla Casper’ın tüm ekipmanları mükemmel oyuncu olmanız için yanınızda!

E-spor turnuvalarında üstün başarı sergilemek isteyenler için birbirinden değerli ipuçlarını sizlerle paylaştık. Tüm bunları uygulayın ve farkı görün! Daha fazla oyun ve bilgi içeriği için Excalibur Clan’ı favorilerinize eklemeyi uutmayın.