Müzik ve oyunlar arasında hiç kopmaması gereken önemli bir bağ var. Müzisyenlerin oyunlardan esinlenerek şarkılar yazdıklarını biliyoruz. Özellikle de arcade oyunların ilk çıktığı dönemlerde. Bununla birlikte müzisyenlerden ve müzik gruplarından esinlenen oyunlar da var. Özellikle hem oyuncu hem de bir müzik severseniz bu oyunlara mutlaka göz atmalısınız. Müzisyenleri konu alan oyunlar geliyor!

Revolution X

Midway tarafından 1994’te geliştirilen Revolution X bir atış poligonu video oyunu. Oyun, o zamanlarda popülerliğini konuşturan efsane rock grubu Aerosmith etrafında şekilleniyor. Video oyunlarının ve eğlence sektörünün yasaklandığı distopik bir dünyada oyuncuların amacı, Aerosmith konserine gitmek. Club X adlı bir mekanda yapılan konserde aksiyonlu olaylar yaşanır. 

Xplora1: Peter Gabriel’s Secret World

Xplora1: Peter Gabriel’s Secret World, İngiliz müzisyen Peter Gabriel tarafından 1993’te tasarlanan bir müzikal bilgisayar oyunudur. Her zaman yenilikçi olan Peter Gabriel o zamanlarda bile zamanın ötesinde bir oyun yaratmayı başardı. Ne var ki oyunun amacı aynı yıl çıkan Us adlı albümü tanıtmaktı. Kendi içinde çeşitli bulmacalar, gizli dünya ve çöpçü avı gibi alt oyunlardan oluşuyor. Bulmacalar tamamlandıkça Peter Gabriel hakkında keşfedilecek yeni içeriklerin kilidi açılıyor. 

Britney’s Dance Beat

2002 yılına damgasını vuran Britney Spears’ı bilmeyen kimse yoktu neredeyse. Kariyerinin en doruk noktasında olması ve rekorlar kırması video oyunu piyasasının gözünden kaçmadı tabii. 2002 yılında çıkan Britney’s Dance Beat, Britney Spears’ın şarkılarını ve video görüntülerini içeren tek veya iki oyunculu bir müzik video oyunudur. Oyuncuların Spears’ın dansçıları olarak turneye çıkmaya hak kazanabilmeleri için “seçmeleri” geçmeleri gerekiyor. Detaylı bir bakış için buraya tıklayın!

KISS: Psycho Circus: The Nightmare Child

KISS: Psycho Circus: The Nightmare Child, 2000 yılında Third Law Interactive tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunudur. Aslında oyun, bir çizgi roman serisinden temel alınarak tasarlanmış fakat zaten bu seri de ünlü rock grubu Kiss ile ilgili. Çizgi romanın ismi Kiss: Psycho Circus. Kiss grubunun bir anda süper güçlere sahip olmasıyla oyunun hikayesi ilerliyor. Oyunun PC’deki oynanışı için bu videoya göz atabilirsiniz. 

Müzisyenleri konu alan oyunlar böyleydi. Özellikle retro oyunlardan hoşlanıyorsanız ve hayranı olduğunuz bir müzisyenin/müzik grubunun video oyunu da bulunuyorsa tam sizlik demektir! PC için piyasaya sürülen bazı oyunları sizlerle paylaştık. Eklemek istediğiniz oyunları yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla oyun içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!