Çıkış haberini de blogumuzda yazdığımız 9 Eylül’de ortalığı yıkan NBA 2K22 popülaritesini devam ettiriyor. Bu basketbol simülasyon oyununu oynamak bazı ipuçlarıyla daha da eğlenceli hale gelecek! Sizler için NBA 2K22’de uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını ve taktikleri derledik.

Zıplamayı Öğrenin!

Zıplamayı öğrenmenizden kastımız gelişigüzel bir zıplama değil. NBA 2K22 oyunu daha gerçekçi bir hale getirmek için zamanlama ve güç ayarlarına biraz değişiklik yaptı. Sizin deneyiminize ve kontrol edilen karakterin istatiklerine bağlı olarak zıplama hızı kontrol edilmeli. Eğer çok sorun yaşıyorsanız zıplama hızınızı orijinalin ¾’üne indirin.

MyCareer Modunda Karakterin Hayatını Tüm Yönleriyle Yönetin!

NBA 2K22’de MyCareer modunda daha fazla özelleştirme seçeneği var. Bir basketbol starı olabilirsiniz. Bununla birlikte kendi zevkinize uygun bir ev bile döşeyebilirsiniz. Ayrıca yatırımlar yapabilir, sponsorluk sistemiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Karakterin yaşamı üstünde tam kontrole sahip olduğunuz bu modda vereceğiniz her karar kariyerinizi etkileyecek. Bu nedenle hayatı tüm yönleriyle iyi bir şekilde yönetmelisiniz.

MyTeam’de çevrimdışı olarak başlayın

Oyunun MyTeam modunda oynuyorsanız ilk başladığınızda bir süre çevrimdışı olarak oynayın. Çevrimdışı olan üçlü tehdit ve hakimiyet modlarını oynamak size katkı sağlar.

MyTeam’de Starter’ınızı Trae Young yapın!

Trae Young’ın bu sene MyTeam modundaki en iyi başlangıç oyuncusu olduğu söyleniyor. Özellikle çevrimdışı oynama ipucunu uygularsanız en yüksek verimi alırsınız. Trae Young’ı geliştirdikten sonra ise diğer oyunculara geçebilirsiniz.

Savunmalarınızı Değiştirin!

Oyunun çıkış yapmasıyla beklenildiği gibi savunma mekanizmaları bir endişe haline geldi. Böyle bir durumda bile iletişim sizin için kilit nokta. Topun rakibin sürdüğü, toparlanma şansı olmayan bir durumda oyuncular sahanın yanlarına ya da köşelerine geçmeli ve savunmacıların ortayı hakimiyet altına almasına izin vermeliler.

Derecelendirmeleri Takip Edin

Birçok spor simülasyon oyunu gibi NBA 2K22 de liste güncellemelerine sahiptir. Bu güncellemelerde, gerçek hayattaki oyuncuların derecelendirmeleri ve istatistikleri görünür. Derecesi düşen oyuncular, oyun içinde de çok iyi bir performans gösteremeyecek demektir. Bu yüzden bu derecelendirmeleri mutlaka takip etmelisiniz.

Başarılı bir oyuncu olmak istiyorsanız bu önerilerimizi uygulamanız yararlı olacaktır. Her türlü oynaması aşırı zevkli olan bu oyunda bir de başarıya ulaşırsanız tadından yenmez. Sizin NBA 2K22 için verebileceğiniz öneriler neler? Clan üyelerimizle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla oyun ve ipucu içerikleri için Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin. Blog yazılarımızı kaçırmayın!