6 Kasım’da Netflix’te çıkan Arcane adlı animasyon serisinin ilk sezonu bitti. Size League of Legends oyununun konu alındığından bahsetmiştik. Gelgelelim kaçırmamanız gerektiğini söylerken de çok haklıymışız. Arcane dünya çapında çok beğenildi ve inanılmaz izlenme sayılarına ulaştı. İzleyen kullanıcı puanları oldukça yüksek ve zirveye emin adımlarla yürüyor diyebiliriz.

Üç kısımdan oluşan bu animasyon dizisinin en sevilen yanlarından birisi de şaşırtıcı finaliydi. İzleyicilerin karakterlerle bağ kurduğu, gözlerini dolduran olaylar yaşandı. Oyundan aşina olduğumuz Jinx ve Vi ile başlıyor hikaye. Yer olarak ise Piltover şehrinde Zaun’un undercity bölgesinde geçiyor.

Arcane, genel olarak insanların zorlu koşullarda ve Piltover’ın acımasız uygulayıcılarının sürekli tehdidi altında yaşadığı Zaun’daki toplumsal huzursuzluğa odaklanan bir üst kat, alt kat hikayesi. Fakir halk yer altı dünyasında yaşamını sürdürmeye çalışırken zengin halk ise tepede lüks hayat yaşıyor. Vi ve Jinx(Powder) kardeşler ise bu acımasız düzende anne ve babalarını kaybetmişken yer edinmeye çalışıyorlar.

İki Paralel Hikayeye Tanık Oluyoruz

Dizi, iki paralel hikayeyi odağına alıyor. Piltover’da, teknoloji yoluyla büyüyü kullanabilmenin eşiğinde olan iki bilim adamı olan Jayce ve Viktor’u görüyoruz. Hızlı teknolojik ilerlemenin toplumsal maliyetlerini takip ediyoruz. Zaun sokaklarında ise yetim kız kardeşler Vi ve Powder’ı, yanlış giden bir soyguna ve Zaun’da her iki şehir için de büyük sonuçları olan bir çete savaşına karışmasına şahit oluyoruz.

Arcane iki samimi hikayesine de bağlı kalarak başarılı oluyor. Yalnızca oyunu oynamadıysanız karakter takibi sizler için zor olacaktır. League of Legends oyununun sitesinden bu karakterlerin hayatlarının arka plan hikayelerine detaylıca ulaşabilirsiniz.

Arcane’nin ses kadrosunda da birbirinden efsane isimler var. Katie Leung, Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Toks Olagundoye ve Kevin Alejandro kadroda bulunan isimlerden. Ayrıca iyi bir haberimiz de var şimdiden! İlk sezonu daha yeni tamamlanan serinin ikinci sezonu da gelecek. Bu kadar olumlu geri dönüşlerden sonra Riot Games ve Netflix, ikinci sezonun geleceğini onayladı.

Arcane’i hala izlemediyseniz aldığı bunca olumlu tepkileri duyduktan sonra izlemeye koşacağınızı düşünüyoruz. İzleyenler de bizlerle yorumlarda spoiler vermeden düşüncelerini paylaşmayı unutmasınlar. Ayrıca dizideki en favori karakterinizin kim olduğunu da yorumlara mutlaka yazın!

Daha fazla oyun ve dizi içerikleri için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!