Geçtiğimiz günlerde çıkan New World oyunu Amazon Games’in en başarılı oyunu olabilir. Bu oyun Amazon için bir dönüm noktası oldu. Herkes tarafından heyecanla beklenen New World, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu. Daha ilk çıktığı günden itibaren Steam’in en çok oynanan oyunu oldu.

Oyuncular en fazla 5 kişilik gruplar oluşturabiliyor veya 3 gruptan birine katılıp kaynaklarını kullanabiliyor. Aynı zamanda mülk sahibi olmak, dünyayı keşfetmek, diğer oyuncularla ve canavarlarla savaşmak mümkün. Silah olarak ise yay, çekiç, balta, tüfek, mızrak, buz eldiveni, kılıç ve kalkan var.

Karakterinizin silah kullanma yeteneklerini ve diğer yeteneklerini ise siz oynayarak geliştiriyorsunuz. Kamp yapma, işçilik, ticaret ve toplama becerileri örnek olarak verebiliriz. New World oyununun temelinde oyuncular birbirlerinden toprak almak için savaşırken karmaşık şirketler, gruplar ve bölgeler oluşuyor.

Amazon İyi Bir Oyun Haricinde Her Şeyi Yapabilir

Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos başarılı bir projeye attığı imzadan dolayı gurur duymuş. Yaptığı paylaşım oldukça dikkat çekmişti. Bundan sekiz ay önce yayınlanan ‘Amazon İyi Bir Oyun Haricinde Her Şeyi Yapabilir’ adlı makaleyi paylaşarak hatalı olduklarını tüm dünyaya lanse etti. Hem oyunuyla hem de paylaşımıyla.

Fakat New World oyununun popülaritesi epeyce soruna neden oldu. Oyunu oynamak için sabırsızlanan ve başlamak için tırmanan tüm bu oyuncular, en popüler sunucularda oldukça darboğaz ve uzun kuyruklar yarattı. Amazon bile sayıların bu denli hızlı büyümesine tam olarak hazır değil.

Amazon bu AFK sorunu üzerinde çalışıyor. İçeri girmek ve oynamak çok zor. Bu yüzden insanlar sunucularına girdikten sonra çoğu zaman ayrılmak istemiyorlar. Bu yüzden Amazon yeni bir AFK algılama sistemi ile boşta kalan oyuncuları hedef aldı. Yani otomatik çalıştırmayı açıp da oynamayan oyuncuları tespit ederek oyundan banlıyorlar. Mola verirken dikkatli olmak lazım!

Aynı zamanda oyuncuların sunucularında sadece tek bir karakter oluşturmasına izin var artık. Sorunları gidermek adına Amazon’un yaptığı çalışmalardan birisi de ikinci karakter oluşturulmasını engellemek. Böyle bir şeye yeltendiğinizde bunun mümkün olmadığını belirten uyarı ekranı ile yüzleşeceksiniz sadece.

İnişlerle çıkışlarla da olsa yine de başarılı çizgisinden ayrılmayan New World adeta bir hit. Hala bakmadıysanız mola sürelerinizi kısa kısa tutarak oynamanızı tavsiye ederiz! Siz New World oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Overrated mı yoksa hakkını veriyor mu? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla oyun ve haber içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalın!