Oyun tutkunlarının tüm oyunlarda, maksimum performans alabilmeleri için donanım sürücülerini sürekli güncel tutması gerekir. NVIDIA Game Ready sürücüler, GeForce Experience sayesinde donanımınızı güncel tutar. Oyunlarınızı donanımınızda en iyi performans ile çalışacak hale getirir. Araştırmamız sizin için: NVIDIA Studio vs GameReady Sürücüsü

NVIDIA Donanımlarını Sadece Oyun Tutkunları mı Kullanıyor?

Oyun oynamanın yanı sıra, donanımlarını kreatif çalışma ve içerik üretmek için de kullanan oyuncu ve içerik üreticileri için iyi haber! Donanımlarını, farklı amaçlar için değiştirmelerine gerek kalmayacakları bir çözüm yine NVIDIA’dan geliyor.  

NVIDIA’nın oyun performansını kusursuz hale getirmeyi hedefleyen NVIDIA Game Ready sürücülerini biliyoruz. Burada olduğu gibi, özellikle kreatif tasarımlar ve içerikler üreten kullanıcılarına da NVIDIA Studio sürücülerini sunuyor.

Peki NVIDIA Studio Sürücüsü Nedir?

Birçok oyunun ideal performansta çalışabilmesi için sürücü ve sistem gereksinimleri farklıdır. Bu farklılıklar donanımsal performansı doğrudan etkiler. Buradaki etkiyi en aza indirmek için GeForce Experience ekran kartınızın Game Ready sürücüsünü sürekli güncel tutar. Studio Driver ise aslında oyun odaklı değil. Ancak buna rağmen güncel tuttuğunuzda ilginç performans verilerine sahip olabilirsiniz.

Peki NVIDIA Studio Driver ile Oyun Oynanır mı?

Birçok oyunun ideal performans için sürücü ve sistem gereksinimleri farklıdır. Bu farklılıklar donanımsal performansı doğrudan etkiler. Buradaki etkiyi en aza indirmek için GeForce Experience ekran kartınızın Game Ready sürücüsünü sürekli güncel tutar. Buna karşın Studio Driver ise, tam olarak oyun odaklı olmamasına rağmen güncel olduğunda ilginç performans verilerine sahip olmanızı sağlar.

Örneğin:

1440p çözünürlüğünde aynı donanımlara sahip bir bilgisayarda yapılan test sonucu şöyle. Studio Driver kullanımında CPU ve GPU kullanım ısısı diğer sürücülere göre 5-8 dereceye kadar daha düşük. Bu arada pek çok oyunda 58-60 FPS gibi stabil bir performans elde edilebiliyor. Özetle NVIDIA Studio Driver, NVIDIA GPU ile Excalibur bilgisayarlarınızı mükemmel bir iş istasyonu olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda onu bir oyun canavarı haline dönüştürebilirsiniz.

GeForce RTX GPU’lu Excalibur Bilgisayarlar İle Gündüz Çalışın, Gece Savaşın 🔥

GeForce RTX ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarlar, en hızlı performansı, en gerçekçi oyun grafiklerini ve benzersiz bir gücü, ince ve hafif bir tasarımla bir araya getirir. Benzer şekilde masaüstü bilgisayarlarda ise daha etkin soğutma sistemleri, daha fazla alan ve daha fazla güç tüketimi opsiyonları ile tüm sınırları kaldırın.

Peki ışın izleme ve optimize edilmiş sürücü desteği dışında başka hangi teknolojilere sahip olacaksınız?

GeForce RTX serisi GPU’lara sahip Excalibur’lar ile yaratıcı projelerinize seviye atlatabilirsiniz. RTX ve NVIDIA Studio Driver’ları en popüler yaratıcı uygulamalarda yapay zeka hızlandırması sunar. Bu teknolojiyle donanımınız özel sürücülerin ve araçların yer aldığı NVIDIA Studio platformu tarafından desteklenir. Hem donanım hem de yazılım, rekor sürede performans göstermek üzere üretilmiştir. Karmaşık 3B sahneleri işliyor, yüksek çözünürlüklü video düzenliyor olabilirsiniz. Veya en iyi enkodlama ve görüntü kalitesiyle canlı yayın yapıyor olabilirsiniz. GeForce RTX GPU’lu dizüstü bilgisayarların sunduğu performans ile işinizi en iyi şekilde ortaya koyarsınız.

DLSS İle Yapay Zeka Hızlandırması

NVIDIA DLSS, GeForce RTX üzerindeki yapay zeka teknolojisiyle çalışan, yapay zeka destekli görüntü oluşturma teknolojisidir. Bunu da özetle özel tensör çekirdeklerini kullanarak, görüntü kalitesinden ödün vermeden kare hızlarını artırarak yapar. NVIDIA DLSS sayesinde, inanılmaz bir görsel deneyim için gereken ayarları ve çözünürlük seviyesini en üst seviyeye çıkarabilir. Ve böylece en yüksek performansı deneyimleyebilirsiniz. Özetlemek gerekirse yapay zeka devrimi oyun dünyasındaki yerini aldı.

2. Nesil MAX-Q Teknolojiler

Max-Q, ince ve hafif dizüstü oyun bilgisayarlarında yüksek performans için tasarlanmıştır. Kısaca sistem genelinde bir yaklaşımdır. Dizüstü bilgisayarın her yönü, yonga, yazılım, PCB tasarımı, güç teslimi ve termaller, güç ve performans için optimize edilmiştir. 2. Nesil Max Q teknolojilerimiz, yapay zeka ve yeni sistem optimizasyonları kullanır. Bunu yüksek performanslı dizüstü oyun bilgisayarlarını her zamankinden daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yapar.

Okul İçin Yanınıza En İyi Yardımcıyı Alın

GeForce RTX serisi tüm bilgisayarlarda en zorlayıcı ödevlerin üstesinden gelebilir. Tüm bunlar FeTeMM ve veri bilimlerinden yapay zeka tasarımına ve içerik oluşturmaya kadar olsa bile. Simülasyon, modelleme ve veri bilimi iş süreçlerini hızlandırır. Dizüstü bilgisayarlarında daha fazla performansa ihtiyaç duyan öğrenciler için idealdir. Yapay zeka ile güçlendirilen uzaktan öğrenme ve iş birliği özellikleri, uzaktan bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Bununla birlikte daha hızlı çalışın, daha akıllıca ders çalışın ve Excalibur ile eğitiminizden en iyi şekilde yararlanın.

 

Bu yazı dizimizde size NVIDIA Studio ve GameReady Sürücüsü ile ilgili detayları yazdık. Daha fazla tam çözüm içeriği için tıklayabilirsiniz.