Oyun dünyasındaki tüm gelişmeleri takip etmek ve her yeni çıkan oyunu anında deneyimlemek bazılarımız için oldukça zor. Her hafta yeni birçok oyun ve güncellemeyi, sektörel haberler ile beraber alıyoruz. Clan’ı takip ederek en yeni bilgilerle sürekli güncel kalabilirsiniz. Ancak her konuda sürekli güncel kalmanın bir diğer yolunu daha açıklıyoruz: Oyun Podcastleri!

İster profesyonel bir gamer olun isterseniz de oyun endüstrisinde çalışan biri. Ya da hobi olarak oyunları seven biri… Eğer podcastlere ilgi duyuyorsanız bu içerikte sizin için harika oyun podcastleri var.

En son oyunlar hakkında bilgi toplamak, oyuncuların deneyimlerinden faydalanmak, ortak zevklerde buluşan insanlarla birlikte gülmek… Tüm bu ortak zevklerde buluşmak zaten paha biçilemez. Ama belki de yakın zamanda piyasaya sürülen bir oyun hakkında kararsızsınız ve onun hakkında dürüst bir fikir arıyorsunuz. Video oyunu podcastleri, oyunlar hakkında bilgi edinmek için çok değerlidir. Ve hatta satın alma aşamasında size yardımcı bile olur. Sizler için derlediğimiz oyun podcastlerine beraber göz atalım…

 

Oyun podcastleri Unog

ÜNOG Haftalık Discord Toplantıları

ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu, bilgi ve tecrübe paylaşımı konsepti ile her hafta canlı olarak kayıt alıyor. Sektör profesyonelleri ile söyleşiler, çevre edinme, mevcut tecrübelerinden bahsetme, sektördeki güncel gelişmeler hakkında da bilgi aktarımı yapıyorlar. Eğer bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa podcast serisini Spotify üzerinden dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Oyun podcastleri Serbest oyun imalatı
Serbest Oyun İmalatı

Bu kanalın kurucuları, oyun ve animasyon sektörünün deneyimli ekiplerinden. Bir yandan evde geliştirdikleri yeni oyunları anlatırken, bir yandan da çeşitli söyleşilerle ve zengin içeriklerle bağımsız oyun geliştirmeyi ele alıyorlar. Oyun geliştirme ile ilgileniyorsanız bu kanalı dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Kanalı Spotify üzerinden dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Oyun podcastleri game makers notebook
Game Maker’s NoteBook

Bu podcasti Insomniac Games’in CEO’su olan Ted Price sunuculuğuyla dinliyoruz. Sektördeki önemli isimlerin, derinlemesine birebir sohbetleri şeklinde bir konsepte sahip. Bu kanal oyun endüstrisindeki bakış açılarına, eğlence ve sanat penceresinden düşünceli ve samimi bir dille bakıyor. Orijinal dilde bir kaynak olan bu podcast serisinin Spotify linki için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Oyun podcastleri tiplay studio
Tiplay Studio – Oyun Girişimciliği

Bu podcast kanalında sektörle ilgili çok önemli bilgilere yer veriliyor. Oyun dünyasının hatırı sayılır isimlerini konuk ederek, sohbet havasında söyleşiler gerçekleşiyor. Aynı zamanda birçok soruya da cevap arıyorlar. Nereden başlamalı, nereye doğru ilerlemeli, ekip ve teknik konular, yatırım, strateji ve dahası… Bu nedenle oyun geliştirmeye ilgi duyan Clan’cılar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyoruz. Şuradaki linkten kanala ışınlanabilirsiniz.

Oyun podcastleri game scoop
Game Scoop!

IGN’in tarafından orijinal dilde sunulan podcast serisi, PS4’ten Xbox One’a, Nintendo Switch’e, PC’ye ve mobil cihazlara kadar tüm oyun kanallarını kapsıyor. Tek bir platforma bağlı kalmadığı için dinleyiciler tarafından da oldukça seviliyor. Özellikle bölüm sonlarındaki soru etkinliği sebebiyle oldukça revaçta. Podcasti dinlemek için şuraya tıklayabilirsiniz.

 

What’s-Good-Games

Bonus: What’s Good Games

Kim demiş video oyunları erkekler içindir diye? Bu program bu konudaki önyargıları kırıyor. Good Games’in yetenekli kadınları tarafından hazırlanıp sunuluyor. Bahsi geçen bu harika kadınlar ise konuları, sektör hakkında engin bilgilere sahip bakış açıları ile aktarıyorlar. Merak edenler ve dinlemek isteyenler buradaki linke tıklayabilir.

Oyun dünyasını her koldan severek takip ediyoruz. Alternatif içerik üretim alanı olan podcast yayıncılığını da kesinlikle çok sevdik. Listede en çok ilginizi çeken kanal hangisi oldu? Veya listede olmayan ama sizin çok sevdiğiniz yayınınız var mı? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. Oyun dünyasındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için Excalibur Clan’ı takipte kalın.