Dijital oyunlar hayatınızın bir parçası ise eğer, ekran önünde vakit geçirmek de hayatınızın bir parçası olmuş demektir. Oyuna ara verdiğiniz zamanlarda film ve dizi izlemeyi de sevdiğinize kesinlikle eminiz. Biz de gamer’lar hangi dizileri beğenebilir diye düşündük ve seçmece bir dizi önerileri listesi hazırladık. IMDB puanlarına göre yaptığımız sıralamada son yıllarda çıkmış yapımları kısa kısa özetlemeye çalıştık. Keyifli okumalar ve ardından iyi seyirler dileriz!

Çok Sevilen Dizi: Stranger Things – IMDB: 8.7

Birçok oyunun başlangıcında, kaybolan birinden ve onu kurtarmak için türlü zorlukları aşmak gerektiğinden bahsedilir… Stranger Things dizisi de benzer bir konuya sahip. Kaybolan çocuğunu bulmaya çalışan bir anne, ona yardım eden polis şefi ve çocuğun arkadaşları; bu serüvenin onları nerelere sürükleyeceğinden habersizler. Doğaüstü karakterler ve güçlerle, efekti bol bir dizi arıyorsanız, tam size göre bir seçenek!

IMDB

Alice in Borderland – IMDB: 7.7

Suçluların da canı sıkılır mı? Peki, canı sıkılan suçlular ne yapar? Paralel evrende zaman geçirmek iyi bir fikir olabilir, ne dersiniz? Alice in Borderland muhtemelen böyle bir akıl yürütmeyle ortaya çıkmış. Dizide, bir hayatta kalma oyunu içindeki gerçek karakterleri seyretme imkânı sunuluyor. Japon yapımı dizinin türüne bilim kurgu-gerilim diyebiliriz.

IMDB

Oyun Tutkunlarına Dizi Önerisi

Dünyanın İlk MMORPG Dizisi: Sword Art Online – IMDB: 7.6

İnternet üzerinden canlı canlı oynanan sanal dünyaların çeşitliliği arttı. Hatta gelecek vizyonerleri tarafından önümüzdeki yılların alternatif gerçekliği olarak kabul edileceği söylenen sanal dünyanın üyeleri de günden güne artıyor. Çok oyunculu çevrimiçi oyun; yani bir MMORPG’de mahsur kalan bir grubun başından geçenleri anlatan dizideki olaylar çok sürükleyici. Hikaye; bu dünyadan kaçmaya çalışan cesur oyuncu Krito merkezinde ilerliyor.

Oyun severlerin hoşuna giden bir tür olan animeler içinde de oyun temalı diziler var. Örneğin Sword Art Onlie’ı bu tür için bir örnek olarak verebiliriz.

IMDB

Close Enough – IMDB: 7.8

Gamer demek, içindeki oyun oynamayı seven çocuğu her zaman uyanık tutabilen kişi demektir. Bu yüzden de çizgi filmler olmazsa olmazlar arasında! Simpsons, Family Guy gibi klasiklerin ötesinde yeni yapımlara da göz atmak isterseniz Close Enough’ı önerebiliriz.

Biraz gülmek, biraz da popüler kültür klişelerini eğlenceli şekilde irdelemek istiyorsanız Close Enough’ın kısa ve akıcı bölümlerini seveceksiniz. Haydi bir sonraki diziye geçelim.

IMDB

Oyun Tutkunlarına Dizi Önerisi

Future Man – IMDB: 7.7

Acımasız gerçeklerle yüzleşe yüzleşe galiba artık onları sevmeye başladık. Buna paralel olarak kusursuz süper kahramanların yerine anti-hero’lar da sanki daha çok sevilmeye başladı.

Future Man’in başkahramanı; dünyayı kurtarmakla görevlendirilen, oyun bağımlısı, asosyal bir hademe. Absürt komedilerin yükselişine katkıda bulunan dizi 3 sezonuyla meraklılarıyla buluşmaya devam ediyor. Future Man’e bir şans vermeye ne dersiniz?

IMDB

Ölü Pikselleri Sevdiren Dizi: Dead Pixels – IMDB: 7.3

Arkadaşlar arasında yapılınca kahkahalarla gülünen bir espriyi tanımadığınız birine yaptığınızda karşılaştığınız boş bakışlar üzücü olabilir. Bizi anlayan kişilerle vakit geçirmek bu yüzden eğlenceli ve huzurludur. Dizi karakterlerinde de kendimizden bir parça bulduğumuzda seyir keyfi daha da yükselir. Eğer bir oyun sever iseniz Dead Pixels’de kendi hayatınızdan kesitler yakalayacaksınız.

Oynadıkları oyun ile gerçek hayatları birbirine karışmış olan 3 genci izlerken aynı zamanda bu gençlerin oynadığı, sihirbazlar, ejderhalar ve mistik öğelerle dolu oyunun dünyasına da girmiş olacaksınız. Dizinin içeriği animasyonlardan ve reel çekimlerden oluşuyor. Dizi önerileri listemizdeki arasında kesinlikle seveceğiniz tek “ölü piksel” bu dizi olacak.

IMDB

High Score – IMDB: 7.4

Kurmaca yapımların yanında bir tane de belgesel dizisini listemize eklemek istedik. Bir mini belgesel dizisi olan High Score oyun sever olmanın ötesinde dijital oyunların çıkış hikâyelerini de merak edenlere yönelik olarak hazırlanmış bir yapım.

Belgeselin bölümlerinde Mario, Flight Simulator, The Witcher, The Last of Us, League of Legends, Cuphead, Cyberpunk 2077, Resident Evil gibi popüler oyunların ortaya çıkış hikâyelerine ve karakter yaratımı süreçlerine ışık tutuluyor. Adının hakkını tam anlamıyla veren bir yapım, değil mi?

IMDB 

Dizilerle ilgili başka içerikler okumak isterseniz, “Dizi” kategorimize bir göz atın! Siz de dizi önerileri paylaşmak isterseniz, sizi yorumlar kısmına bekliyoruz!