Oyun oynamaktan parmaklarınız mı yoruldu? Bileklerinize ağrılar mı girdi? Görevleri tamamlamak için dikkat kesilmekten boynunuz mu kasıldı? Uzanın koltuğa, alın kucağınıza koca bir kâse patlamış mısır, uzatın ayaklarınızı… İşte, sizin için hazırladığımız, oyunlardan uyarlanan en iyi filmler listesi! Seç, beğen, al. İyi seyirler!

Resident Evil (Ölümcül Deney) Serisi

Oyunuyla tüm dünyayı kasıp kavuran Resident Evil sinemaya da birçok kez göz kırptı. Umbrella isimli dev şirketin perde arkasında yaptığı tehlikeli deneyler sonucu ortaya çıkan yaratıklar var.Bu yaratıklarla mücadele serüveni olarak ilerleyen hikâyenin oyununu oynamak kadar filmlerini izlemek de büyük keyif.

Resident Evil (Ölümcül Deney) film sıralaması şöyle:

  • 2002 Ölümcül Deney,
  • 2004 Ölümcül Deney Kıyamet
  • 2007 Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu
  • 2010 Ölümcül Deney: Ölümden Sonra
  • 2012 Ölümcül Deney: İntikam
  • 2016 Ölümcül Deney: Son Bölüm

Her filmin tadı başka olsa da ilk film, hem sinemaseverlerin hem de oyun severlerin gözbebeği diyebiliriz. Ayrıca tüm yapımların pırıltısının, başroldeki Milla Jovovich sayesinde arttığını da söylemeden geçmeyelim.

IMDB

Oyun Uyarlaması En İyi Filmler Listesi

Hitman: Ajan 47 / Hitman: Agent 47

Aksiyon tutkunları için gözü pek bir karakter olan Hitman, profesyonel bir tetikçi yani ölüm makinası! Duygularını aldırmış galiba diye düşünmekten kendimizi alamadığımız bu karakter, kendisi gibi ölüm makinalarının yetiştiği, sıkı eğitimler verilen bir kampta yetiştiği için başka türlü biri de olamazdı aslında…

Hitman’in psikolojik altyapısına biraz değindikten sonra, oyunu kadar filmi de başarılı olan Hitman: Ajan47 filmine geçiş yapalım. Ajanımız bu sefer birilerini öldürmek için değil kendi ölüm fermanına karşı durmak, yani hayatta kalmak için ter döküyor.

Film gecenizde vaktiniz bolsa ve biraz nostaljik bir başlangıç yapmak isterseniz bir önceki film olan 2007 yapımı Hitman ile seyre başlayabilir, hemen ardından da Hitman: Ajan 47’yi izleyebilirsiniz.

IMDB

Sizin İçin Oyun Uyarlaması En İyi Filmler Listesi Hazırladık

Pers Prensi: Zamanın Kumları / Prince Of Persia: The Sands of Time

Zamanı kontrol edebilen büyülü kumlar dünyaya yayılırsa ne olur? İnsanoğlu büyülü şeyleri olumlu kullanmak konusunda ne yazık ki pek başarılı bir tür değil… Yani cevap basit: İşler çığırından çıkar ve bu kumların toplanması gerekir.

Pers Prensi’nin macerasını bu cümleyle özetleyebiliriz. Tıpkı oyundaki gibi, filmde de ona egzotik ve gözü kara bir prenses eşlik ediyor. Maceranın ve aksiyonun arasında efsanevi bir aşk da yaşanıyor. Aksiyon filmlerinden hoşlanmayan, romantik filmler seven partnerinizle de keyifli şekilde izlenebilecek bir film arıyorsanız; Pers Prensi ile Prenses Tamina’nın dillere destan hikayesi sizi bekliyor!

IMDB

Sizler için hazırladık: Oyun Uyarlaması En İyi Filmler Listesi

Tron Efsanesi / Tron: Legacy

Sanal dünya hikâyelerinin artık normalleştiği günümüzde, bu senaryo size pek yaratıcı gelmeyebilir. Ama 80’lere dayanan mirası ile Tron, gerçek bir efsane. Tron: Legacy filmi de, kendi yarattığı sanal dünyanın kontrolden çıkmasıyla yaşanan kaosun pençesine düşen bir baba ve babasının kaybolmasından sonra, izini dijital dünyada arayan oğlunun hikâyesini anlatıyor. 1982 yapımı Tron filminin devamı olan yapım, 2010 yılında vizyona girdi.

Gerçek dünyanın bitmek bilmeyen dertlerinden sıkıldıysanız Tron Efsanesi harika bir öneri. 3 boyutlu farklı bir evrende, aksiyon dolu olayları muhteşem Daft Punk Soundtrack’i eşliğinde izleyeceksiniz. Filmi izledikten sonra beğenirseniz ve oyunu henüz oynamadıysanız da büyük ihtimal en azından Tron’da bir motor turu yapmak isteyeceksiniz.

IMDB

World of Warcraft – 2016

World of Warcraft oyun evreni “ben arkadaşa bakmaya gelmiştim” diyip, hemen bırakılacak cinsten bir evren değil. Bu evrene girenlerin çoğu bir şekilde bu hikayenin bağımlısı oluyor. Fanların, uzun yıllardır merakla beklediği film, ne yazık ki Warcraft topluluğunun hayallerini tam anlamıyla karşılayamadı ama her şeye rağmen, izlemeye değer, güzel bir film olduğunu söyleyebiliriz.

Filmde, Orklar Ülkesi yok oluyor ve bu ırk, mecbur kalarak İnsanlar’ın evrenine geliyor. Tıpkı oyun senaryosunda olduğu gibi, insanlar ve Ork ırkı arasında ciddi bir çekişme ve mücadele başlıyor. Halkların geleceğini ve Warcraft evreninin nasıl beyaz perdeye aktarıldığını merak ediyorsanız buyurun ekran başına!

IMDB

Sinematik evrenler hakkında daha fazla içerik okumak isterseniz, sizi buraya alalım!