Tam tatilin o tatlığına kendimizi kaptırmışken birden pazartesi günün gelmesi hepimizi sarsıyor elbette. Hatta pazartesi gününe özel bir sendrom bile var. Madem çoğu insan için zor geçen bir günden bahsediyoruz, haydi bugünü hep birlikte güzelleştirelim. Sizler için pazartesi sendromuna özel bazı oyunları derledik!

Final Fantasy VII: The First Soldier

Android ve iOS cihazlarınızdan oynayabileceğiniz Final Fantasy VII: The First Soldier ile destansı bir maceraya hazır mısınız? Tek oyunculu bir maceradan ziyade RPG ile geçen bir savaş rotası sizleri bekliyor olacak. Yapacağınız büyüler ve savaşacağınız canavarlarla binalar olmadan Fortnite oynuyormuşsunuz gibi düşünün. Kılıçlar ve silahlar arasından seçimler yapıyorsunuz. PUBG oyununa benzeyen bu oyunu mobil cihazlarınızdan deneyimlemenizi öneririz.

Genshin Impact

Genshin Impact oyununu Android, iOS, Microsoft Windows ve PS4 platformlarından oynayabilirsiniz. Karmaşık ama öğrenmesi kolay mekaniği ile hit olmayı başaran Genshin Impact bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunda dört karakterden birini kontrol edebilirsiniz. Bu karakterlerden her birinin farklı beceri ve saldırı kombinasyonları var. Karakterler arasında geçiş yapmanız da mümkün. Grafikleri ve çizimleriyle harikalar yaratan bu oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Death’s Door

Bu sene çıkan Death’s Door; Microsoft Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında ulaşılabilir. Hollow Knight’a benzeyen oyunda ölülerin ruhlarını toplamak, istenen ruhları çalmak, yaratıklardan uzak tutmak gibi görevlerle ölümle oynayacaksınız. 

Celeste

Biraz da indie oyunlardan bahsedecek olursak Celeste; PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, MacOS, Linux, Microsoft Windows, Stadia, Mac OS platformlarında bulunan tek oyunculu bir oyun. 2018’de Yılın En İyi Indie Oyunu seçilmişti. Madeline karakterinin Celete Dağı’nın zirvesine olan yolculuğunda yardımcı olmaya hazır mısın? İçindeki şeytanlarla mücadele etmesi gerekiyor. Özellikle cesur bir dağcı isen hiç bekleme.

Aslında yapılan bazı psikolojik araştırmalara göre pazartesi günü en mutsuz olduğumuz gün değilmiş insanlarca. Herkes tarafından söylenen bir yargı bir süre sonra kabul edilmeye başlamış. Yine de pazartesi olmasını hiç istemiyoruz gibi sanki. Umuyoruz ki pazartesi sendromuna özel oyunlar sizi keyiflendirir ve güzel bir haftaya başlamanıza yardımcı olur. Siz de şu sıralar en favori olan oyununuzu yorumlara yazmayı unutmayın!

Daha fazla oyun içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin!