Rekabet, yarış, heyecan oyunda gerçekten harika. Fakat bazen çok da bu modda olmadığımız zamanlar da olabiliyor. Bildikçe bilesin gelecek bilmece oyunları, yaratıcı inşaat oyunları, evcil hayvanlarla dolu huzurlu oyunlar bu noktada kurtarıcı görevi görüyor. Savaş oyunlarını bazı zamanlar bir kenara bırakmak istediğinizde ihtiyacınız olacak, ruhunuzu rahatlatacak bazı oyunları sizin için listeledik. Bu rahatlatıcı ve dinlendirici oyunlar stresini azaltmanıza yardımcı olacak ve sizi sakinleştirecek.

1- Stardew Valley

Bir yangınla yanan bir şehirde işçiyken dedenizin bir çiftlik arsası olması sizi tüm bu kara dumandan uzaklaştıracak. Hani her şeyi geride bırakıp şehir hayatından kırsal bir yaşama geçiş hayali vardır ya? İşte bu hayaliniz sonunda gerçek olacak. Fakat çok da iyi durumda olmayan bu çiftliği siz güzelleştireceksiniz. Hayvanları büyütecek, balık tutacak, eşyalar üreteceksiniz. Eğer büyük şehrin yorgunluğundan bunalmış bir oyuncuysanız Stardew Valley oyununu Windows, Android, Linux, PS4, Nintendo Switch, MacOS, Xbox One platformlarından oynayabilirsiniz.

2- Fer.al

Hiç mitolojik bir yaratık olmak istediniz mi? İstek keçi olun fakat 5 gözünüz olsun, ister yılan olun fakat bacaklarınız olsun. Ücretsiz ve çevrimiçi olarak oynanan Fer.al’de kendi mitolojik yaratığınızı yaratarak arkadaşlarınızla birlikte oyunun keyfine varabilirsiniz. 100 Katmanın kilitlerini açtıkça çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Eğer gerçek dünyadan biraz olsun uzaklaşarak masalsı bir dünyada yaşamayı deneyimlemek isteyen bir oyuncuysanız Fer.al tam size göre!

3- House Flipper

Belki sizin için ev temizlemek, yerleri döşemek, yağ lekelerini çıkarmak rahatlatıcı bir oyun niteliğinde olmayabilir. Fakat temizlik ve ev inşaatını bir terapi yöntemi olarak gören takipçilerimiz ne demek istediğimizi anlayacaklar! Oyunda para karşılığında(oyun içi) evleri yenileyecek ve güzelleştireceksiniz. Size keyif vereceğini ve sizi rahatlatacağını düşünüyorsanız bu oyuna Android, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows, MacOS, iOS, Linux, Mac OS platformlarından erişebilirsiniz.

4- FEZ

Puzzle oyunlarını seviyorsanız iki boyutlu olan Gomez karakteri olarak oynayacağınız indie bulmaca oyunu FEZ’e mutlaka bir bakın. Karakterimiz Gomez bir gün 2 boyutlu dünyadan 3 boyutlu dünyaya geçeceğini öğreniyor. Ardından bir fes takmaya başlıyor. Amacı düzeni sağlamak için küpleri ve küp parçalarını hizalamak. 3 boyutlu dünya aslında 4 adet 2 boyutlu dünyadan oluşuyor. Biraz karmaşık gelse de aslında oynadığınızda ve taşları yerine oturttuğunuzda oldukça tatmin edici bir oyun! 

Sevimli yaratıklar, tatmin edici ev döşemeleri, eğlenceli bulmacalar, köy yaşamı… Oyun oynamak sadece rekabet, savaş ve heyecandan oluşmuyor. Çokça seveceğiniz rahatlatıcı ve dinlendirici oyunlar da mevcut. Önemli olan size uygun kategoriyi bulabilmek. Merak ediyoruz, listede daha önce duymadığınız oyunlar var mıydı? Ek olarak size iyi gelen başka oyunlar varsa yorumlarda bizle ve diğer takipçilerimizle paylaşmayı unutmayın. 

Daha fazla oyun içeriği için Excalibur Clan’ı takipte kalın!