Scorn son zamanlarda ekran görüntüleri ve kısa videolarıyla karşımıza çıkan bir oyun. İlk olarak 2017 yılında karşılaşmamıza rağmen resmi duyurusu 2020 yılında yapılmıştı. Uzun bir geliştirme sürecinin ardından oyunun nasıl oynanacağına dair bir video yayınlandı.
İlk etapta PC, Xbox Series X için çıkacağı açıklanmıştı. Game Pass abonelerinin de beğenisine sunulmuştu. İlki Desain adını taşıyacak olan iki bölüm halinde yayınlanması planlanmış olsa da daha sonra üretim ekibi oyunu bir bütün halinde yayınlamaya karar vermişti.

Alien Tasarımlarından İlham Aldı.

Scorn videosunu izlediğinizde Alien karakterini hatırlayacaksınızdır. Alien serisinden ilham alan oyunun seri ile birçok ortak noktası bulunuyor. Oyunun geliştiricisi Ebb Software, geliştirme aşamasında H.R. Ginger’ın tasarımlarından etkilenmiş. H.R.Ginger aynı zamanda Alien tasarımlarına imza atmıştı. Bunun sonucu olarak yaratık tasarımlarında ve oyunu genel atmosferinde fazlasıyla benzerlik görülüyor. Oyunda her bir bölgenin kendisine özgü hikâyesi, bulmacaları ve karakterleri olacak.

Geliştirici ekibi Ebb Software’nin açıklaması şu şekilde; “Oyun ve çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi paylaşabiliyor olmaktan mutluyuz. Scorn tüm stüdyomuz için gerçek bir tutku çalışması. Atmosferiyle, yolculuğuyla, deneyimiyle Scorn’daki her bir anı duygusal tepkiler ve hisler uyandırmasını istiyoruz. Scorn’un bittikten sonra bile uzun süre oyuncularla birlikte kalacağını umuyoruz. Çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla haber ve güncelleme paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.’’