Rick and Morty 5. sezonun merakla beklenen ilk duyurusu geldi. Adult Swim tarafından resmi fragman yayınlandı. Böylece 5. sezon 20 Haziran “Rick and Morty Günü”nde yayınlanacak.


Daha önceki paylaşımlarda yeni sezon için hazırlanan taslakları görmüştük. Bu taslaklardan gördüğümüz kadarıyla çılgın ikilinin kendi gezegenlerine geri dönmeye çalıştıklarına şahit olmuştuk. Ve bir de Mort’ynin Jessica’yı, ona duygularını açmak için aradığını görmüştük…

Paylaşılan yeni fragmanda Morty ve Rick’in yine farklı maceralara atılıyor. Hatta bu sefer Morty’nin ebeveynlerinin de bu maceralara katıldığını görüyoruz. Ama bu bir paralel evren de olabilir. Söz konusu Rick and Morty ise sürprizlere hazırlıklı olmak gerekir.

5.Sezonda sürpriz isimler de var

Söz sürprizlerden açılmışken 5. sezona katılacak sürpriz isimlerden de bahsetmemek olmaz. Patton Oswalt, Paul Giamatti, John Oliver, Taika Waititi, Keith David, Werner Herzog, Sam Neill ve daha pek çoğu 4. sezonda yer almıştı. Morty’nin kız kardeşi Summer’ı oynayan Spencer Grammer, GamesRadar’a verdiği röportajda 5. sezonda konuk olacak yıldız isimlerden birkaçını açıkladı.

The Mandalorian’ın ikinci sezonunda Boba Fett’in zırhını giyen Timothy Olyphant, 5. sezonda sesini bilinmeyen bir karaktere ödünç verecek. The Matrix 4’te rol aldığını öğrendiğimiz Christina Ricci ve Community’nin yıldız oyuncusu Alison Brie de ünlü isimler arasında yer alıyor. 

Evrensel Rick ve Morty Günü’nde başka sürprizler de var

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi yeni sezon 20 Haziran “Rick and Morty Günü”nde gösterime girecek. Adult Swim hayranların eğlenmesi için bunu büyük bir kutlama haline getirmek istiyor. Üstelik bunu özel sürprizler, eğlenceli kutlamalar eşliğinde yapacağının sözünü veriyor. Oysa bu kutlamalara hemen şimdi başlamak için de bir yol var.

Hiç Rick and Morty evreninde bir karakter olmayı dilediniz mi? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bizim cevabımız da kesinlikle evet! Adult Swim, içten içe pararlel eveni gezmek isteyenler için Go Rick Yourself adlı bir avatar yaratıcısı hazırlamış. Size en çok benzeyen vücut, kafa şekli, ağız burun, sakal gibi detaylar ile kendinize benzeyen bir karakter yaratabiliyorsunuz. Ayrıca tamamen orijinal bir uzaylı karakteri de oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz karaktere en uygun evreni seçip kendi avatarınızı hazırlayabiliyorsunuz.

Merakla beklediğimiz dizi için şimdilik kulağımıza çalınan bilgiler bu kadar. Peki yeni sezon haberleri bizim gibi sizi de heyecanlandırdı mı? Eğer öyleyse Rick and Morty hakkında sizin de görüşlerinizi bekliyoruz

İyi seyirler!