Sony, Kojima Productions satın alma hamlesiyle gündemde. PlayStation Studios Banner’a Death Stranding eklendi. Kojima Productions Sony ailesine katılabilir.

PlayStation’ın yeni satın alımları hakkında dönen çok fazla spekülasyon var ama bunlardan en fazla dikkat çekeni ise Kojima Productions için olanı. Kojima’nın bağımsız stüdyosu PS4’e özel olarak Death Stranding ‘i geliştirmişti şimdi de Director’s Cut ile PS5 için geliştirmesini devam ettirdi. Ama şimdi asıl konu PlayStation’ın web sitesinde yayınlanan bir görüntü bu satın alım ile alakalı düşüncelerin yükselmesine neden oldu.

Sony, Kojima Studios’u satın alabilir

 Üzerinde birçok önemli oyunun yer aldığı PlayStation Studios afişi birkaç yerde aynı ayanda güncellendi. Bu afişte Sony Interactive Entertainment’in yan stüdyosu tarafından yapılan oyun yer alıyor ama içlerinde bir tek Death Strading bu afişe aykırı. İşte bu aykırılıkta bir çok hayran tarafından Kojima Productions’un satın alınmasının çok yakında duyurulacağı yönünde yorumlandı.  İddialar ise PlayStation Studios web sitesinde yer alan bir banner kaynaklı. Buna göre bannerda PlayStation Studios’a ait oyunlar yer alıyor. Ancak aralarından bir tanesi efsanevi oyun yapımcısının imzasını taşıyor ve bu da Kojima’nın Sony’nin şemsiyesi altında alınacağı anlamına geliyor.

Bu görselde yer alan oyunsa Hideo Kojima‘nın son oyunu Death Stranding. Bildiğiniz gibi PlayStation Studios ile Kojima Productions, oyunu beraber geliştirdi. Buna karşın bannerda stüdyoya ait olmayan tek oyunun Death Stranding olması oldukça şaşırtıcı.

Ama bu görselin yayınlanması tek başına Sony, Kojima Productions satın alma hamlesine kanıt olmaya yeterli değil. Death Strading, Sony tarafından PlayStation Studios markasıyla PS5 ve PS4 için özel olarak yayınlandı. Yani Death Strading muhtemelen Sony ile ilişkili yüksek profilli bir oyun olduğu için afişte yer aldı.

Sony, sizce Kojima Productions satın alma hamlesini gerçekleştirebilir mi?