Star Wars evreninden tüm Jedi’lara harika bir haber var. Filmlerine, dizilerine, oyunlarına, çizgi filmlerine, çizgi romanlarına doyamadığımız kadar kitaplarına da doyamıyoruz bu serinin. Star Wars yine 4 yeni kitap haberiyle gündeme gelmeyi başardı. Kitaplar, tanıdığımız karakterlerden, kurgusal ortamdan ve aynı zaman çizgisinden oluşacak. 

Filmlerde gördüklerimiz dışındaki olayları içeren bu kitaplarda karakterlerin hayatlarının arkaplanlarını göreceğiz. Bazı kitaplar iki film arasındaki geçiş sürecini anlatıyor olacak. Yani farklı hikayeler ile karşı karşıya olacağız. 

Star Wars: Sith’in Gölgesi

Adam Christpher tarafından yazılan Star Wars: Sith’in Gölgesi grubun en ilginç olanı gibi görünüyor. Jedi’ın dönüşünden yaklaşık yirmi yıl sonra gerçekleşen hikayede Luke Skywalker ve Lando Calrissian, ölü Exegol gezegenindeki bir Sith tehdidini araştırıyor olacaklar. Gelişen olaylar özellikle Skywalker’ın yükselişine bağlanmasıyla önem arz edecek. Sith’in Gölgesi’nin çıkış tarihi ise 28 Haziran 2022. 

Star Wars: Jedi ve Sith’in Hikayeleri

Bu eser ise daha çok genç okuyuculara yönelik. 10 hikayeden oluşan bir antoloji şeklinde çıkacak. İçeriğinde Luke Skywalker, Darth Vader, Obi-Wan Kenobi gibi en merak ettiğimiz karakterlerin farklı farklı maceraları olacak. Bolca ilüstrasyonlarla renklendirilecek olan kitabın birçok yazarı var. Ek olarak eserin derleyini ise Jennifer Heddle. Jedi ve Sith’in Hikayeleri 7 Haziran 2022’de raflarda olacak.

Star Wars: Kardeşlik

Orijinal adıyla Star Wars: Brotherhood ise Anakin Skywalker ile Obi-Wan Kenobi’nin arasında oluşacak güçlü ilişkiyi Klon Savaşları’nın yaşandığı günlere dayanarak anlatacak. Obi-Wan, Sithleri ve Ayrılıkçıları araştıran yetenekli bir diplomat iken Anakin Skywalker ise görevde olan bir Jedi Şövalyesidir. 10 Mayıs 2022’de çıkması planlanan kitabın yazarı ise Mike Chen. 

Wars: Padawan

Son olarak, bu eserde yine Obi-Wan Kenobi ile karşılaşıyoruz. Obi-Wan yabancı bir gezegende havalı genç arkadaşlıklar kuruyor. Burada onun için çok önemli bir karar olan Jedi olup olmamak meselesi hakkında ikileme kapılıyor. Bu yemyeşil gezegende kalıp havalı arkadaşlarıyla takılmak mı yoksa yetenekli bir Jedi olma yolunda ilerlemek mi? Padawan, 26 Temmuz 2022’de okuyucularıyla buluşacak.

Bu dört yeni kitap haberleri siz Jedi’ların içini de kıpır kıpır etti mi? Siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Yayınlanmaları için biraz beklememiz gerekse de sayılı gün çabuk geçermiş.

Daha fazla haber ve kitap içerikleri için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin! Uzun zaman önce, çook çok uzak bir galakside görüşmek üzere!