Playstation Studios’un en başarılı stüdyolarından olan Naughty Dog, The Last of Us oyununu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde The Last of Us dizisine destek olan ve The Last of Us Part 1 yapımlarını geliştiren firma, yakında PC oyuncularına da gelebilir. 

The Last of Us Part 1 geçtiğimiz aylarda PC platformunda satışa çıksa da Sony veya Naughty Dog, serinin ikinci oyununun PC’ye gelip gelmeyeceği hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı. Ancak duyumlara göre Naughty Dog, TLOU: Part 2’nin yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor. Naughty Dog’da Dış Kaynak Sanatçısı olarak görev yapan Mark Pajarillo, LinkedIn üzerinde The Last of Us Part 2: Remastered yapımını konuştu. Naughty Dog stüdyosunda aldığı sorumlulukları profiline giren Pajarillo, The Last of Us Part 1 ve The Last of Us Part 2: Remastered üzerinde çalıştığını belirtti. Pajarillo, sosyal medyada yaşanan tartışmaların ardından Part 2: Remastered metnini silse de oyuncular, Naughty Dog üzerinden bir açıklama ile gözlerin çevrilmesini bekliyor. 

2020 yılında Playstation 4 sistemi için çıkış yapan The Last of Us Part 2, Sony’nin en başarılı oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Önceki nesilde sunduğu grafikleri ile hala yeni nesil projelerle yarışan yapım, yenilenmiş versiyonu ile dikkatleri daha da üzerine çekecektir. Eğer TLOU Part 2: Remastered gerçek bir proje ise muhtemelen önce Playstation 5, daha sonra da PC platformu için çıkış yapacağını düşünüyoruz.