The Suicide Squad serisinin ilk filmini 2016 yılında izlemiştik. Vizyona girdiği sıra beğenenleri de beğenmeyenleri de çok olsa da epey ses getirmeyi başarmıştı. Imdb puanı 5.9’da kalmış olsa da Harley Quinn ve Joker cosplayleri bir anda popüler olmuştu. Serinin devamını ise 5 senedir bekliyoruz. Şubat 2021’de tamamlanan ve yılın en çok beklenen filmlerinden birisi. Ve sonunda o an geldi!

Bu kez ‘The Suicide Squad’ (İntihar Timi) ismiyle vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini James Gunn yapacak. Kendisi daha önce Guardians of the Galaxy serisinin filmlerinin de yönetmen koltuğunda oturmuştu. James Gunn’ı Scooby Doo, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame filmlerinden de hatırlayabiliriz. James Gunn’ın Guardians of the Galaxy serisinin her iki filminde de olduğu gibi bizi büyülü bir dünyayla karşılaştıracağından hiç şüphemiz yok.

suicide-squad

Filmin yapım aşamasında birçok konuda serbest bırakılmak istemiş ve ilk filmle çelişen durumlar olsa bile pek umursanmamış.

Bizi oyuncular arasında Margot Robbie, Jai Courtney, Joel Kinnaman ve Viola Davis sırasıyla Harley Quinn, Kaptan Boomerang, Rick Flag ve Amanda Waller olarak bekliyor. Aynı zamanda Smackdown’dan hatırladığımız John Cena karşımıza Peacemaker karakteri ile çıkacak.

Fakat bunların hepsi bir yana dikkatimizi çeken önemli bir nokta var. Jared Leto bu sefer filmde bulunmuyor. Yönetmen James Gunn instagram’dan ‘Ben ve birkaç kişi dışında kimse filmdeki karakterleri tam olarak bilmiyor. Fakat Joker filmde değilse de bunun garip olacağını sanmıyorum. Joker çizgi romandaki intihar timinin bir parçası değil.’ açıklamasını yaptı.

 
2 gün sonra

Bizi ne gibi sürprizlerin beklediğini görmemize yalnızca 2 gün kaldı! 132 dakika sürecek olan bu filmi eğer fırsatınız varsa kesinlikle sinemada izlemenizi öneriyoruz.

Pandemi ile birlikte çoğumuz sinema kültürümüzü yavaş yavaş kaybetmeye başladık. Oysaki bir sinema salonunda sevdiklerimizle veyahut yalnız başımıza kocaman ekrandan o büyülü kareleri izlemenin tadı bir başka oluyor. Evde film izlerken dikkatimizi dağıtan birçok unsur olabiliyor ve aslında filmi tam anlamıyla anlayamıyoruz, filmin içine giremiyoruz.

O zaman tüm okurlarımızı 30 Temmuz’da bir değişiklik yaparak sinemaya gitmeye davet ediyoruz! Sinema salonları boş kalmasın; yeri geldiğinde kahkahalarla yeri geldiğinde hıçkırıklarla çınlamaya devam etsin. Elbette ki bunu sosyal mesafeye, temizlik önlemlerine dikkat ederek yapacağız! İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler!

Filmi izledikten sonra yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. Daha fazla sinema/film içeriği için Clan Sinema / TV arşivine ışınlanabilir, yeni teknoloji ve duyurulardan haberdar olmak, en yeni bilgilerle hep güncel kalmak için Excalibur Clan’ı tarayıcınızda favorilere ekleyebilirsiniz.