Epic Games, en çok konuşulan grafik motoru Unreal Engine 5, resmi olarak tanıttı. 13 Mayıs 2020 tarihinde oyun motoru yapımcısı Epic Games tarafından duyurulan ve geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime açılan Unreal Engine 5, oyun dünyası tarafında bir merak uyandırmıştır. İnanılmaz grafikleriyle alanının en büyüğü olmaya aday oyun grafik motoru için beklenen gün geldi.

Unreal Engine 5, bir sonraki Witcher oyununu oluşturacak.

Tanıtılmasının üzerinden yaklaşık iki ay geçen Unreal Engine 5, bu süre zarfında yayınladığı videolarla oyun dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. 

Sürecin ardından niyahet resmi olarak tanıtıldı. State of Unreal etkinliğinde tanıtılan oyun grafik motorunu artık oyun geliştiriciler kullanabilecek. Unreal Engine 5, geliştirilmiş performans ve yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü gibi birçok iyileştirmelerle geliyor. Öte yandan oldukça gerçekçi grafikler sunan son teknolojisi ile ilk oyunu merakla bekleniyor. UE5’te bulunan Nanite geometri sistemi, üreticilerin zarif bir şekilde ölçeklendirirken ve oynanabilir kare hızlarını korurken her biri milyonlarca çokgen içeren nesneleri kullanmalarına olanak tanıyor. Oyun motoru ilk kez geniş çaplı kitlelere tanıtılıyor ancak daha önce piyasada kendine yer buldu. 

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Fortnite, EU5 ile çalışma kararı aldı. Aynı zamanda Epic Games, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u bulunduğu The Matrix Awakens demosunu yayınlamıştı. UE5, piyasaya çıktıktan sonra ilk iş olarak yeni Witcher oyununa konuk olacak. Unreal Engine 5, geçtiğimiz süre boyunca oldukça merak uyandırdı. Görselliği üst seviyelere çıkaracak oyun motoru, 2023’te çıkması beklenen Black Myth: Wukong, oyununda da kullanılacak. Görünüşe göre yeni nesil oyunlar oldukça nefes kesici olacak.