Riot Games tarafından geliştirilen sevilen oyunlardan Valorant içerisine ilk Türk ajan geliyor. Türkiye’deki oyuncular Fade ile heyecanlandı. Riot Games’in tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS türündeki oyunu Valorant’a çok uzun zamandır beklenen bir Türk ajan ekleniyor. 

14 milyondan fazla PC oyuncusunun mücadele ettiği Valorant’ta yer alacak Türk ajan Fade, yapılan resmi açıklamaya göre 28 Nisan’da oyuncularla buluşacak. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul: “Riot Games’in Türkiye’de faaliyetlerinin başladığı 10 yıl boyunca oyuncularımızın ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik çalışmayı devam ediyoruz. Her ürünümüzün bölgemizdeki oyuncular için özel olarak tasarlanmış deneyimler olarak hissettirmesi için çalışıyoruz. Dünyada milyonlarca oyuncusu olan Valorant’ta Türk ajanımızın gelmesinin gururunu yaşıyoruz. Valorant Türkiye’nin en sevilen ve en çok oynanan oyunlarından biri. 

Fade’in yetenekleri, düşman oyuncuları bulmaya ve onları kör etmeye ya da bir kez yaptığında onları yerinde tutmaya odaklanır. Becerilerinden biri, düşman oyuncuları yakın görüş için bir gölge topu kullanırken, bir diğeri yerde küçük bir daire oluşturarak oyuncuların çok yakına geldiklerinde ona bağlı kalmalarını sağlar. Ayrıca, oyuncuları tespit edecek ve konumlarına çizgiler çizecek bir keşif yeteneğine sahip. Ultimate’ı haritanın büyük bir bölümünde benzer bir şey yapıyor. Fade, Valorant’a gelecek 19’uncu ajan olacak.

Valorant oyununun yeni ajanı Fade bu güçlere sahip olacak;

E – HAUNT : Kabus gibi bir varlığı donatın. Belirli bir süre sonra yere düşecek olan küreyi atmak için ateş edin. Yere çarptığında küre, görüş alanına giren düşmanların yerini ortaya çıkaran kabus gibi bir varlığa dönüşecek. Düşmanlar bu varlığı yok edebilir. Merminin uçuş sırasında erken düşürme yeteneğini yeniden kullanın.

Q – SEIZE : Bir kabus mürekkebi küresi donatın. Belirli bir süre sonra yere düşecek olan küreyi atmak için ateş edin. Yere çarptığında, mürekkep patlayacak ve içine yakalanan düşmanların bölgeden normal yollarla kaçamayacağı bir bölge oluşturacaktır. Merminin uçuş sırasında erken düşürme yeteneğini yeniden kullanın.


C – PROWLER : Bir Prowler donatın. Ateş, Prowler’ı dışarı göndererek düz bir çizgide hareket etmesine neden olur. Prowler, ön görüş konilerindeki tüm düşmanlara veya patikalara kilitlenir. Onlara ulaşırsa uzağı görerek onları kovalar. Prowler’ı artı işaretinizin yönüne yönlendirmek için ateş düğmesini basılı tutun.

X – NIGHTFALL : Korkunun gücünü donatın. Duvarlardan geçebilecek bir kabus enerjisi dalgası göndermek için ateş düğmesine basın. Enerji, rakibe bir iz yaratır, aynı zamanda onları sağır eder ve bozar.