Hep anime içerikli video oyunları paylaştık fakat piyasada video oyunlarını, oyuncuların yaşamlarını, oyun dünyasıyla bağlantılı her şeyi konu edinen oldukça güzel animeler bulunuyor. Eğer sıkı bir oyuncuysanız karakterleri kendinizle bağdaştırabileceğiniz bu animelere kesinlikle bir göz atın deriz. İşte sizin için derlediğimiz video oyunu konulu animeler:

Gamers!

Gamers! oyun endüstrisini kapsamlı bir şekilde ele almıyor. Sadece oyun temasını içeren bir romantik komedi. Ana karakterimiz evde kalmaktan hoşlanan ve evde kaldığı vakitlerde de bilgisayar oyunu oynayan bir erkek. Okulun popüler kızı ondan oyun kulübüne katılmasını istediğinde ise romantizm başlar!

The King’s Avatar

The King’s Avatar oyunları en iyi kapsayan bir anime isteyenler için iyi bir seçim. Baş karakter Ye Xiu, Glory isimli bir online oyunda profesyoneller arasındadır. Fakat ne yazık ki bazı sebeplerden takımdan atılıyor ve bir internet kafede iş buluyor. Oyunun 10. sunucusu açıldığında tek tabanca olarak kendini yine bu serüvene atıyor ve tecrübesini konuşturuyor.

Log Horizon

Bir video oyunun içinde sıkışıp kalma temalı bir anime arıyorsanız Log Horizon size göre. Ana karakter bir tüye sahip destek büyücüsü. Karakterin oyun bilgisi onu son derece değerli ve güçlü kılıyor. Bu animenin sevilen yönü oyun kurallarının dışına çıkarak bunu tamamen bir fantezi dünyası haline getirmemesi. Ayrıca oyunun her bir ögesi, kuralı büyük önem taşıyor.

No Game No Life

No Game No Life, profesyonel oyuncular Sora ve Shiro ikilisinin etrafında geçen bir hikayeye sahip. Bu ikili akla gelecek her oyunda çok iyi. Gerçek bir tanrı onları yeteneklerini tam olarak kullanabileceği bir evrene çağırıyor. Bu evrende her şey oyunlarla çözülüyor. İkisi kendilerini evde buluyorlar ve insanlığı tekrar meta ırk haline getirmek için yapmaları gereken merdivenin en tepesine tırmanmak. 

Recovery of an MMO Junkie

Geldik video oyunu konulu animeler serisinin son maddesine. Recovery of an MMO Junkie’de gerçek dünyasından vazgeçmiş ve kendini video oyunlarına adamış bir anime karakterini görüyoruz. Bu karakterimiz beklenenin aksine genç bir erkek değil, yetişkin bir kadındır. Fakat maalesef faturalarını ödemeyi oyun sevgisiyle nasıl birleştireceğini bulmak zorundadır. 

Oyun temalı animelerden hoşlanıyorsanız bu listede kendinize uygun bir anime bulabilirsiniz. Hangisi gözünüze daha iyi göründü yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sizin bu animelere ek olarak bu efsane dediğiniz ve eklemek istediğiniz şeyler var mı? Bizimle ve diğer clan üyeleriyle paylaşın! 

Daha fazla anime ve oyun içeriği için Casper Excalibur Clan’ı takip etmeye devam edin.